Антициклон формуватиме синоптичну ситуацію на Черкащині та забезпечить сонячну, маловітряну та теплу погоду.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

У квітні Європа пережила один із найшвидших та найсильніших перепадів температури за всю історію спостережень: за один день від літа до зими.

Словенія стала яскравим прикладом такої різкої кліматичної зміни. 16 квітня, температура із +27,2°C впала до +1°C - це рекордне зниження температури на добу - 26,2 градусів!

23 квітня у багатьох регіонах Європи, від Фінляндії до Німеччини, Хорватії, Латвії, Естонії та Литви випав сніг. Незвичайно холодна погода також перетнула Середземне море і досягла Північної Африки.

Черкащина «європейський холод» відчула лайтово - із 18 по 22 квітня температурний фон був на 1-3° нижче клімату, місцями фіксувалися заморозки у повітрі.

Сьогодні, 26 квітня, атмосферні фронти зумовлять у нашому регіоні короткочасні грозові дощі. Температура вночі 11-13°, вдень 19-21°.

Починаючи з суботи, із 27 квітня і практично весь наступний тиждень основним об'єктом на синоптичній карті України стане антициклон, який формуватиме погоду «мільйон на мільйон», а це значить буде багато сонця, сухо та мало вітряно.  Проте, атмосфера ще «не розігрілася», тому вночі не вище 6-11º, вдень 16-21º.

Однак з висадкою розсади необхідно утриматися до Великодня, оскільки 6 травні є вірогідність заморозків на поверхні ґрунту.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що про можливе підтоплення через водопілля попереджають жителів Канівської громади – на Черкащині ІІ рівень небезпеки (фото).