«Шевченківський культурний центр у Каневі замість того, щоб стати важливим культурним об’єктом міста, вже довгі роки залишається класичним довгобудом, і це – ганебно», – заявляє народний депутат України Олександр Скічко.

Про це він написав на своїй фейсбук-сторінці напередодні візиту Президента України Володимира Зеленського на Черкащину.

«Громада міста Канева опинилася заручницею хронічно невирішеної ситуації із добудовою Шевченківського центру. Споруда готова на 80%, вона нефункціональна, а на її утримання і охорону з міського бюджету щороку витрачаються кошти. Цього року канівці витратять понад пів-мільйона гривень. Враховуючи, що Шевченківський центр мав стати частиною Шевченківського національного заповідника і сам по собі несе велике символічне значення для усієї країни, уряд має невідкладно приділити увагу цій ситуації, знайти рішення і, нарешті, допомогти громаді Канева добудувати об’єкт – не міського, а національного значення», – пише Олександр Скічко.

Канівський будинок культури спроєктовано ще за радянських часів – на початку 80-х років. Відтоді будівництво триває вже 36 років. У 2004 році за дорученням Президента Кучми будинок перейменували на Шевченківський культурний центр, але процес це не прискорило. Нічим завершилася спроба добудувати його й у 2005-2007 роках. А потім фінансування будівельних робіт з боку держави припинилося аж до кінця 2013 року, коли кошти все ж виділили. Але добудувати і здати в експлуатацію все одно і цього разу не вийшло. Весь цей час недобудований Шевченківський культурний центр Канева залишається на балансі міської громади, яка його утримує власним коштом.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що біля Чернечої гори Президент Володимир Зеленський представить свою команду на Черкащині.