Днями у Черкасах урочисто відбулося вручення сертифікатів переможцям конкурсу мікрогрантів «Час діяти-2019: Екодовкілля - в громади», де серед 34 проектів, конкурсною комісією визначено 20 переможців.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Степанецької громади.

Традиційно проекти відбирали за критеріями якісного партнерства, співфінансування та прозорого бюджету. Директорка БФ «Урожай-громаді» Тетяна Волочай зазначила, що журі вразила готовність громад долучатися до ліквідації стихійних звалищ, окультурювання сільських джерел та водойм, бажання використовувати альтернативні джерела електроенергії, встановлювати «сонячні» акумулятори, проводити місцеві інформаційні кампанії.

Переможцями конкурсу стали два проекти із Степанецької ОТГ:

- проект «Еколого-історичний маршрут «Мартинівський скарб» (автор - Перебийніс Вікторія, Мартинівський НВК), передбачає виявити джерела, які знаходяться на території Мартинівського старостинського округу, облаштувати прилеглі території, провести лабораторний аналіз води з джерел, зменшити дефіцит у чистій питній воді громади, організувати еколого-історичний маршрут «Мартинівський скарб»;

- проект   «Біоенергетика – вибір майбутнього» (автор - Степанець Іван, головний спеціаліст відділу економіки та інвестицій Степанецької ОТГ), передбачає освітлення села Степанці у вечірні та нічні години за допомогою автономних вуличних ліхтарів з  панелями, що використовують енергію сонця. Дані системи є економічною альтернативою традиційному освітленню тому, що не потребують затрат енергоносіїв, використовують економічно чисту енергію, мають довгий термін експлуатації, стійкість до впливу природних факторів, являють собою економічне та надійне джерело енергії з привабливим виглядом.

Таким чином на покращення стану водних об'єктів та раціональне використання природних ресурсів на території Степанецької громади буде спрямовано понад 70 000 гривень від БО «БФ  «Урожай-громаді» за підтримки ТОВ НВФ «Урожай», а співфінансована сума з місцевого бюджету становитиме близько 90 000 гривень.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що клумба-лабіринт та сонячне дерево для підзарядки девайсів з’являться у Ліплявській ОТГ.