Черкаська обласна прокуратура вивчає питання дотримання вимог законодавства під час закупівлі у вересні-жовтні 2023 року одним із департаментів Черкаської ОДА робіт з реконструкції стадіону «Шахтар» в м. Ватутіне на суму понад 13,5 млн грн.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

Попередньо вже встановлено, що у 2021 році департамент здійснив 2 закупівлі робіт на реконструкцію цього стадіону на суму 13,4 млн грн та за діючими договорами у цьому році передбачено освоєння 8 млн грн бюджетних коштів.

Переможцем усіх трьох закупівель, проведених у 2021-2023 роках, стало одне приватне товариство.

Варто зауважити, що в одному з випадків їхня пропозиція була дорожчою на 1,2 млн грн, ніж пропозиції 4 інших учасників, які були відхилені замовником.

Також установлено, що у вересні поточного року через відсутність бюджетного фінансування департамент з контрагентом уклав додаткові угоди про зменшення обсягів робіт до суми вже виконаних. А через один робочий день було оголошено про здійснення нової закупівлі робіт з реконструкції цього стадіону на суму 13,5 млн грн.

У зв’язку з обґрунтованими сумнівами щодо дотримання принципів відкритості, прозорості, максимальної економії та ефективності закупівлі робіт з реконструкції стадіону, наявності значного суспільного резонансу, Черкаська обласна прокуратура ініціювала питання перед Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Черкаською обласною військовою адміністрацією, Державною аудиторською службою України з приводу дотримання департаментом законодавства про публічні закупівлі та здійснення комплексних заходів державного контролю.

Подальші заходи прокурорського реагування будуть вжиті з урахуванням дій або бездіяльності та висновків зазначених уповноважених державних органів.

Про вказане заступник керівника обласної прокуратури Станіслав Торопчин поінформував членів робочої групи «Прозорість і підзвітність», створеної при Черкаській ОВА, взявши 07.12.2023 участь у її черговому засіданні.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що поліцейський офіцер Степанецької громади допоміг 81-річному чоловіку, який не зміг підвестись (фото).