Смілянська окружна прокуратура звернулася до суду з позовом, щоб зобов’язати орган місцевого самоврядування укласти з уповноваженим органом охорони культурної спадщини охоронний договір на пам’ятку архітектури - «Земська управа» (мурована) поч. ХІХ ст.» в м. Каневі Черкаської області.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.
Зазначений об’єкт культурної спадщини перебуває на державному обліку згідно з наказом Служби охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації.
Разом з тим, пам’ятка архітектури тривалий час залишалася без захисту та укладеного охоронного договору, а дієві та вкрай необхідні заходи щодо утримання та приведення її в належний стан власником не вживаються, що може призвести до знищення її індивідуальності та автентичності.
Наразі Черкаським окружним адміністративним судом відкрито провадження за позовом прокурора.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що тисячолітній Успенський собор у Каневі опинився у приватній власності московської церкви.
Категорія справи № 580/5583/23: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері освіти, науки, культури та спорту.
Надіслано судом: 11.07.2023. Зареєстровано: 12.07.2023. Оприлюднено: 13.07.2023.
Дата набрання законної сили: 10.07.2023
Номер судового провадження: не визначено
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі
10 липня 2023 року справа № 580/5583/23м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Каліновська А.В., перевіривши матеріали позовної заяви заступника керівника Смілянської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації до Канівської міської ради Черкаської області про зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Заступник керівника Смілянської окружної прокуратури (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Ю.Кондратюка, 25, далі прокурор) в інтересах держави в особі Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації (18001, м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, далі – позивач) подав позов до суду до Канівської міської ради Черкаської області (19001, Черкаська область, м. Канів, вул. О.Кошового, 3, далі відповідач), в якому просить:
– зобов`язати Канівську міську раду Черкаської області укласти з Управлінням культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації на умовах і в порядку, що визначені постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 № 1768 охоронний договір на об`єкт культурної спадщини «Земська управа» (мурована) поч. XIX ст», (вул. Торгова, 27, м. Канів Черкаської області), який відповідно до наказу Служби охорони культурної спадщини Черкаської ОДА від 23.11.2010 №10/03-21 включений до переліку щойно виявлених памяток архітектури.
Вказаний спір виник з публічно-правових відносин і відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Згідно приписів статті 12 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Частиною першою статті 257 КАС України передбачено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Частиною другою даної статті визначено, що за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі (стаття 258 КАС України).
Відповідно до статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною першої статті 262 КАС України передбачено, що розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін (частина п`ята статті 262 Кодексу).
Керуючись статтями 162-163, 243, 248, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Роз`яснити учасникам справи, що за клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи може проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Роз`яснити учасникам справи, що розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Запропонувати відповідачу в разі не визнання адміністративного позову, надіслати суду: – у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі – відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують фактичні обставини, докази направлення відзиву іншим учасникам.
Роз`яснити відповідачу вимоги ч. 3 ст. 162 КАС України, якими встановлено, що одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Альона КАЛІНОВСЬКА
https://reyestr.court.gov.ua/
вул. Торгова, 27, м. Канів Черкаської області.
https://www.google.com.ua/maps/@49.7479908,31.4643682,3a,52.9y,112.4h,91.95t/data=!3m6!1e1!3m4!1saOTFs0kR_y3B82bHZiwxnw!2e0!7i13312!8i6656?hl=ru&entry=ttu
Це шо, сінагога? То так і кажіть!