Смілянською окружною прокуратурою під час здійснення представницької діяльності виявлено порушення вимог земельного законодавства органом місцевого самоврядування під час надання фізичній особі в оренду землі.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

Так, моніторингом Єдиного державного реєстру судових рішень встановлено, що сільською радою прийнято рішення про передачу громадянину земель для ведення городництва площею 1,2 га. Однак Земельним кодексом України визначено, що громадянам або їх об’єднанням можуть надаватися земельні ділянки в оренду для городництва із земель державної або комунальної власності площею не більш як 0,6 гектара.

На захист інтересів держави прокуратурою скеровано до суду позовну заяву про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування, визнання недійсним договору оренди землі, укладеного з порушенням вимог чинного законодавства, а також витребування земельних ділянок з чужого незаконного володіння загальною площею 1, 2 га, орієнтовною вартістю 1 млн 750 тис. грн, та повернення місцевій громаді.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що 145 порушень правил рибальства виявили працівники рибоохоронного патруля на Черкащині у лютому (фото).