Люмінесцентні лампи, непридатні медичні, фармацевтичні та косметичні засоби, хімікати, відпрацьовані мастила та пластик і це далеко не повний перелік того, що виявили на подвір'ї одного з канівських підприємств оперативники Управління захисту економіки Національної поліції в Черкаській області.

Про це йдеться у повідомленні відомства у Facebook, пише «Kanos».

Відходи знаходились під відкритим небом, на ґрунті, без використання спеціальної тари.

 


Вивезення їх для подальшої утилізації, переробка та знищення не проводилися. Крім того, відходи ніхто не сортував, всі вони були перемішані, а неналежне зберігання призвело до їх протікання, забруднення земельної ділянки, а також знищення частини зелених насаджень.

 Серед виявлених небезпечних відходів переважну більшість  складали люмінесцентні лампи, непридатні медичні, фармацевтичні та косметичні засоби, батареї живлення, хімікати, відпрацьовані мастила, пластик, комп’ютерна техніка, протигази та автошини.

 


По результатам перевірки, працівники Державної екологічної інспекції в Черкаській області та Головного управління «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» відібрали зразки ґрунту, води і стоків для подальшого їх лабораторного дослідження.

 


На даний час проводиться комплекс заходів, спрямованих на встановлення повного кола осіб, причетних до скоєння злочину, а також встановлюється сума завданих збитків. Відкрито кримінальне провадження за ст. 326 (Порушення правил поводження з мікробіологічними або іншими біологічними агентами чи токсинами) Кримінального кодексу України.