Смілянською окружною прокуратурою встановлено, що на території регіонального ландшафтного парку «Трахтемирів», який має статус природно-заповідного фонду місцевого значення, розташовані земельні ділянки, які на підставі наказів Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області надані громадянам безкоштовно для ведення особистого селянського господарства та використовуються не за призначенням.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

Вивченням законності передачі їх у приватну власність громадян встановлено, що вказані ділянки мають особливий статус цільового призначення та згідно з положеннями цивільного законодавства належать до земель обмеженої оборотоздатності та природно-заповідного призначення, а ведення особистого селянського господарства суперечить статусу і завданням регіонального ландшафтного парку.

Будь-які рішення уповноважених органів про вилучення спірних земель, зміни їх цільового призначення не приймалися.

Реагуючи на виявлені порушення вимог законодавства, прокуратурою пред’явлено 4 позови щодо повернення в комунальну власність земель природно-заповідного фонду загальною площею 8 га, вартістю 192 млн грн.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що правоохоронці викрили 19-річного чоловіка, який за шахрайською схемою «Ваш родич потрапив у ДТП» отримав 35 тисяч гривень та 1000 доларів (фото).