Напередодні члени виконкому затвердили перелік основних, першочергових та термінових заходів з підготовки шкіл, дитсадків та позашкільних навчальних закладів Канівської міської територіальної громади до нового 2023-2024 навчального року.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Як повідомила начальниця відділу освіти Надія Голда, на сьогодні виконано ще не всі заходи із переліків. Втім робота над їх виконанням триває. Разом з тим очільниця освіти відмітила, що майже усі заклади освіти готові до очної форми навчання з урахуванням безпекової ситуації.

«Станом на сьогодні буквально для всіх закладів освіти у громаді облаштовано укриття. Ми готові прийняти і дітей, і педагогічні колективи», – наголосила Надія Голда.

Зауважимо, у новому навчальному році всі заклади освіти громади мають власні або орендовані споруди цивільного захисту. Укриття для учасників освітнього процесу організовано у 8 власних та 10 орендованих приміщеннях. Нові укриття облаштовано у Яблунівському НВК та закладах дошкільної освіти «Дударик» і «Садко». Варто зазначити, що до участі у підготовці навчальних закладів долучилися педагогічні колективи, технічний персонал та батьківська спільнота.

Так, у Канівській ЗОШ № 1 ім. Т.Г.Шевченка проведено косметичний ремонт закладу, а в цокольно-підвальному приміщенні розширено найпростіше укриття. В укритті проведені ремонтні роботи по водовідведенню та водопостачанню, встановлено припливну вентиляційну систему. До 1 вересня планується встановити світильники по всіх кімнатах та коридорах, підвести електрику до вентиляційної системи. Також виконано поточний ремонт асфальтобетонного покриття частини двору. Проведено  поточний ремонт майстерні з повною заміною вікон на склопакети та дверей.

Щодо гімназії ім. І.Франка, то завдяки проєктам «Захисник України» і «ФІТНЕС СИНЕРГІЯ», що стали переможцями конкурсу «Час діяти, Канівщино!» від БФ «МХП-громаді», облаштовано лазерний тир та зони для відпрацювання навичок надання домедичної  допомоги постраждалим внаслідок воєнних дій та надзвичайних ситуацій. Наразі  відбувається  реалізація проєкту «ФІТНЕС СИНЕРГІЯ», результатом якого буде наявність в гімназії фітнес зони з сучасними тренажерами.

Грант від  громадської організації «Ла Страда-Україна» дозволив отримати гуманітарну допомогу для облаштування укриття (меблі та канцтовари). За рахунок спонсорських коштів від ПрАТ «Миронівська птахофабрика», «Канівська ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго» придбано будівельні матеріали для укріплення та відновлення  зовнішньої  частини  фундаменту корпусу №1. Роботи виконували працівники гімназії. Також у закладі завершують  ремонтні роботи їдальні та розширення укриття від ЮНІСЕФ.

У Канівській ЗОШ № 3 проведено поточні ремонтні роботи класних кімнат і здійснено частковий ремонт даху. Також виконано поточний ремонт укриття та електропостачання в ньому.

Проведено косметичний ремонт в укритті по вулиці О.Кошового з облаштуванням санітарної кімнати для учнів з особливими освітніми потребами за кошти ЮНІСЕФ для Канівської ЗОШ № 4. Також вікна в школі облаштовано бронеплівкою, проведено косметичний ремонт кабінетів, здійснено ремонт покрівлі і проведено поточний ремонт санітарної кімнати.

У СпШ № 6 проведено косметичні ремонти класних кімнат та здійснюється улаштування укриття в підвалі школи, монтується система вентиляції, проводиться облаштування санітарної кімнати для дітей з особливими освітніми потребами, поточний ремонт системи водопостачання, поточний ремонт підлоги. Також проводяться роботи по обклеюванню вікон школи бронеплівкою (ЮНІСЕФ).

У Яблунівському НВК облаштовано найпростіше укриття.

У Межиріцькому ліцеї проведено внутрішні та зовнішні косметичні ремонти усіх приміщень закладу. Коштом міського відділу освіти та ЯСП ТОВ «Пономар» облаштовано «Клас безпеки». Також встановлено блискавкозахист будівлі школи, проведено поточний ремонт по облаштуванню укриття, встановлено Wi-Fi роутер, виконано косметичний ремонт класних кімнат.

У Хмільнянському ліцеї проведено ремонт укриття з організацією аварійного виходу (побудова накриття, сходів, прорізка отвору для дверей, встановлення дверей), бетонування (вирівнювання) підлоги, вогнезахисну обробку оздоблення стін та стелі на шляхах евакуації з укриття, ремонт системи опалення, косметичний ремонт приміщень закладу, благоустрій території.

У садочку «Сонечко» проведено поточний ремонт санвузлів, розпочато часткову заміну склопакетів та ремонт найпростішого укриття.

Проведено косметичний ремонт спортивної зали та груп, пофарбовані ігрові споруди на майданчиках, поточний ремонт сантехніки, а також поточний ремонт каналізації у дитсадку «Дзвіночок»

У дитячому садку «Зайчик» здійснено поточний ремонт каналізації у харчоблоці, укритті, пральні. Виконано поточний ремонт бетонного вимощення. Також здійснено ремонт покрівлі та розпочато ремонт балкону музичної зали.

Поточні ремонти малих ігрових споруд на майданчиках та найпростішого укриття проведено у садочку «Дударик»

У дитсадку «Білочка» здійснено поточний ремонт покрівлі Також облаштовано пандус в тимчасовому укритті «Спарта» .

У закладі дошкільної освіти «Теремок» проведено поточний ремонт сантехніки, облаштовано найпростіше укриття. Завдяки участі у проєкті благодійного фонду МХП Громаді «Простір фізичного та ментального здоров’я «Разом» здійснено ремонт спортивної зали .

Для дитячого садочка «Садко» проведено облаштування найпростішого укриття. У дитсадку «Веселка» здійснено поточний ремонт системи опалення в актовій залі, проведено ремонт каналізації та ремонт системи водопостачання в укритті.

У приміщенні Канівської станції юних техніків здійснено косметичний ремонт кабінетів, поточний ремонт водопостачання, каналізації  та сантехнічні роботи. Також для міського центру туризму проведено поточний ремонт системи водопостачання.

Загалом же на виконання першочергових заходів з підготовки матеріально-технічної бази закладів освіти до нового навчального року необхідно буде залучити – 7 062 248,74 грн.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що 2 нові родини, у яких батьки ухиляються від виконання обов’язків, виявили у Канівській громаді.