Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини керівника Черкаської єпархії УПЦ (МП) у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі.

Про це повідомляє Kanos посиланням на інформацію Служби безпеки України

Митрополит у публічних висловлюваннях серед священнослужителів і вірян та в офіційних коментарях поширював заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності та переконань.

Крім того, встановлено, що під його керівництвом адміністратор відомчого сайту єпархії розміщував ворожі матеріали з пропагандистських сайтів РПЦ, серед яких «patriarchia.ru» та «pravmir.ru». У цих публікаціях представники країни-агресора нав’язували ідеї рашизму та популяризували кремлівський режим. Тим самим сприяли загостренню внутрішньої обстановки в регіоні через розпалювання міжрелігійної ворожнечі.

Під час обшуків за місцем проживання митрополита та у приміщенні єпархії правоохоронці виявили: ​комп’ютерну техніку та мобільні телефони; мережеве сховище даних та зовнішній накопичувач; друковані матеріали, які підтверджують злочинні дії.

Наразі керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП повідомлено про підозру за ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх винних осіб.

Крім того, вирішується питання щодо кваліфікації дій інших причетних за ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників).

Слідчо-оперативні дії проводили співробітники СБУ Черкаської області за процесуального керівництва органів прокуратури.

На зображенні може бути: 1 особа, у приміщенні та текст «сбу служба безпеки украйни»

На зображенні може бути: 3 людини та у приміщенні

На зображенні може бути: 7 людей, люди стоять, військова форма, на відкритому повітрі та текст «сбу служба безпеки украϊни»

На зображенні може бути: гроші

На зображенні може бути: 1 особа та текст «именно здесь находится духовный исток формирования многоликой, монолитной русской нации централизованного российского государства. ведь именно здесь, крыму, или, называли его русские летописцы, корсуни, принял крещение князь владимир, затем крестил всю русь. ...для россии крым, древняя корсунь, херсонес, севастополь имеют огромное ивилизационное сакральное значение... и именно так мы будем этому относиться отныне и навсегда.> президент российской федерации владимир владимирович путин послание федеральному собранию рф 4декабря 2014 года служба безпеки украϊни»

На зображенні може бути: 2 людини, у приміщенні та текст «S служба безпеки украϊни»

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та текст «сбу служба безпеки украϊни»

На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та у приміщенні

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині СБУ повідомила про підозру учасниці терористичної організації «лнр».