Служба безпеки зібрала доказову базу на чергового депутата забороненої партії «ОПЗЖ», який виправдовував воєнні злочини рашистів та чекав на захоплення окупантами України.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Управління СБУ у Черкаській області.

Під час обшуку було вилучено телефони з матеріалами російської пропаганди та листуванням з держзрадником Володимиром Олійником, який переховується від правосуддя за кордоном.

За даними слідства, пропагандистом є депутат Чигиринської міської ради від забороненої партії «ОПЗЖ», ідеологічний прихильник рашизму. Він сподівався на новий наступ рф та найшвидшу окупацію нашої держави. Серед власного оточення агітатор поширював кремлівські наративи щодо суспільно-політичної ситуації в нашій державі. Ділився в листуваннях відеороликами, рілсами і меседжами відкритої російської пропаганди та ворожих ІПСО.

Встановлено, що з 2023 року він ініціативно вийшов на зв’язок з колишнім народним депутатом України від забороненої «Партії регіонів» Володимиром Олійником. Нагадаємо, що у вересні 2022 року СБУ повідомила йому заочно про підозру у державній зраді.

Фігурант у повідомленнях колишньому «регіоналу» надсилав дезінформацію про Сили безпеки і оборони на території прифронтових регіонів, чим дискредитував українських військових . Крім того, заперечував суверенність України та збирав інформацію про проросійсько налаштовану більшість та настрої населення на Черкащині. Також планував виїхати до росії, для особисто зустрітися з соратником Медведчука.

Ініційована СБУ лінгвістична експертиза підтвердила факти вчинення злочинів.

Наразі слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за чч. 2, 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників). Йому обрано запобіжний захід.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

На зображенні може бути: 2 людини та текст

На зображенні може бути: телефон та текст

На зображенні може бути: телефон та текст «07:07 81% олийник влад. и учора, 17:41 впрочем и Ð россии. 11:22 ну, россии власть контролирует эту ситуацию очень хорошо- если вы понимаете, может, рассмотрите возможность чем я. A вы, возглавить власть уж там какой-то раскол?? как вы чигирине, раз считаете? не обязательно, чтобы вы сам, практика- абсолютно своего человека. как вам? обеспечить нормальная назначение моя не 11:30 группа явно таком направлении. действует оппозиционная именно в что вы подразумеваете под группой"? 11:38 депутатов? разумеваетепод "вашей большую? группу да,пока большинство,но очень HE правда голосующие по устойчивое,есть торостепенным ситуации разрушается вопросам. по выше сверху оппозиция черкасс повдомлення 1:54 служба безпеки украϊни»

На зображенні може бути: телефон та текст

На зображенні може бути: 2 людини та текст

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що директорці підприємства, яка привласнила бюджетні кошти під час ремонту в освітньому закладі у Черкаському районі, повідомили про підозру.