Контррозвідники Служби безпеки України встановили мешканця Черкащини, який поширював дані про розташування військових об’єктів та місць дислокації сили і техніки ЗСУ.

Про це повідомляє Kanos посиланням на інформацію Управління СБУ у Черкаській області.

За даними слідства, мешканець регіону після початку повномасштабного вторгнення пересилав через ТГ-канали фото з геоданими, які дають можливість ідентифікувати військовий об’єкт.

Крім того, поширював дані про дислокацію, систему охорону, а також розташування місць зберігання боєприпасів.

Встановлено, що фігурант розповсюджував відомості, які не розміщували у відкритому доступі ні Генеральний штаб ЗСУ, ні Міністерство оборони України, ні інші уповноважені державні органи.

Поширену закриту інформацію про об’єкт Сил оборони на Черкащині ймовірно ворог використав під час нанесення прицільних ракетних ударів.

Крім того, у повідомленнях він вказував, що шукає шляхи «переходу» на бік загарбників для того, щоб воювати проти України.

Під час обшуків за місцем реєстрації та проживання зловмисника правоохоронці виявили мобільний телефон із доказами передачі відомостей про військовий об’єкт регіону.

Наразі слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 114-2 (поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості) Кримінального кодексу України.

Спецоперацію з викриття зловмисника проводили контррозвідники СБУ Черкаської області спільно з співробітниками Військової контррозвідки за процесуального керівництва Черкаської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.

На зображенні може бути: ‎екран, телефон та ‎текст «‎54 % 15:08 3G3.1 Cا наверно? 18:49 26 мая 0:02 x поиск 13:16 обновили гугл карты 13:16 теперь нас ещё лучше видно 13:16 5 июня служба укратниощение‎»‎‎

На зображенні може бути: текст «15:00 86% 21:08 2 марта сиди ровно 10:43 10:41 марта https://youtu.be/Zu5VPn5f7Kw YouTube прогноз. как будет развиваться ситуация городах украины ряд городов на юге украины взяты c минимальными потерями. отдельные населенные пункты добровольно перешли из-под украинского подчинения. https://clck.ru/dWivV служба безпеки ообукрание»

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та текст «петляй 23:15 Ta я уже начал серьезно задумываться над тем что если нас реально отправят туда 23:17 Το как я там буду петлять 23:17 думать нужно как по ту сторону попасть служба безпеки украϊни 23:18 ну там тоже по месту думаю 23:18»

На зображенні може бути: текст «15:05 85% 10 мая Za брата 10 маяв в17:08 o 2472 от z подписчика 19:20 служба безпеки украёни сообщение»

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять, військова форма, у приміщенні та текст «сбу служба безпеки украϊни»

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині до 5 років позбавлення волі засудили переселенця із Сєвєродонецька, який планував приєднатися до бойового підрозділу «кадировців».