Служба Безпеки України затримала двоє зрадників-колишніх військовослужбовців Збройних сил України, які хотіли купити в Україні документи про вищу освіту, щоб потім стати офіцерами російської армії. Одним із них виявився уродженець Канева Олександр Баранов.

Про це пише «Kanos» із посиланням на Укрінформ.

«Контррозвідка СБ України провела спеціальну операцію, у результаті якої були затримані двоє колишніх військовослужбовців ЗСУ, які після анексії Криму зрадили присязі, яку давали на вірність українському народові, та перейшли на бік ворога. Затримані дезертири - Олександр Баранов та Максим Одинцов - служили у військовій частині №1100 10-ї морської авіаційної бригади ВМС України», - повідомив під час прес-конференції голова СБУ Василь Грицак, коментуючи затримання двох кримських дезертирів.

 


За словами Грицака, коли ця військова частина була штурмом взята 22 березня 2014 року, частина військовослужбовців, не зрадивши присязі, залишилися служити в українському війську, інша частина
все ж залишилася у Криму.

«За фактом дезертирства та державної зради стосовно цих та інших військовослужбовців військовою прокуратурою були порушені відповідні кримінальні провадження. Робота правоохоронців, в т.ч. і контррозвідки СБ України, в тому і полягає, щоб виявляти дезертирів та зрадників і притягати їх до відповідальності», - підкреслив голова СБУ.

 


Копія російського паспорта Баранова, опублікована на сторінці у Facebook черкаського журналіста Андрія Кравця


Затримання злочинців відбулося поблизу КПВВ, фактично на пункті пропуску «Чонгар» на адміністративному кордоні з анексованим Кримом.

«СБ України отримала інформацію, що зазначені колишні військовослужбовці, дезертири, спочатку їх було троє, хотіли провернути корупційну оборудку, отримати за гроші документи про (дійсно, росіяни тут праві) закінчення вищого навчального закладу. Ініціювали спілкування з певними особами з числа громадян України для цього і захотіли купити ці документи, щоб стати офіцерами вже російської армії. Для цього вони прибули на КПВВ «Чонгар», де мали зустрітися з кур'єром. Відслідкувавши пересування кур'єра, нам вдалося встановити місце знаходження зрадників», - резюмував голова СБУ.

Відео затримання можна переглянути нижче.