Серед житлових будинків та мальовничих пейзажів у Каневі — покинутий та занедбаний інфраструктурний обʼєкт, збудований за часів Радянського Союзу — готельний комплекс «Славутич». Колись готель приймав понад сотні туристів на місяць, нині будівля заростає чагарниками та руйнується.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Суспільного.
Будівлю пропонували віддати під житло для переселенців, розповів Суспільному міський голова Канева Ігор Ренькас.
«У фейсбуці деякі люди поширюють чутки, що нібито готельне майно належить росіянам, тільки це не правда», – розповів місцевий житель Анатолій Сасько. Він із 2016 року доглядає за готельним комплексом.
Зі слів міського голови Канева Ігоря Ренькаса, комплекс належав молодіжній туристичній організації «Супутник». Після розпаду Союзу його придбали приватні структури, які належать бізнесмену Олександру Лойфенфельду. Наразі готельний комплекс належить дочці бізнесмена Інні Лойфенфельд.
«Славутич» і його «охоронець»
«У свій час тут була кухня, їдальня, працював великий кінотеатр. Комплексу належали майданчики для спорту і відпочинку, гаражне господарство та інші об’єкти. Готель розрахований приблизно на 300 людей. Проте у проєктній документації написано, що можна заселити до 500 людей.
За проєктом у готелі 120 номерів. Приблизно 60 з них двомісні, інші 60 – тримісні. У кожному номері туалет і ванна. Наразі з усього цього у робочому стані знаходиться тільки гаражне господарство: бокси і ангар вдалося зберегти», — пояснив Анатолій Сасько. Додав:
«Я представляю інтереси власника. Працюю тут з 2016 року».
Наразі «Славутич» — це великий приватний двір загальною площею 3,5 гектара. Деякий час у готелі знаходилася податкова служба, яка орендувала одне крило будівлі. У 2009 році податкова переїхала в інше місце. З того часу готель не експлуатується і не опалюється, розповів пан Анатолій.
«Тоді не звернули увагу на систему водовідведення: вона вийшла з ладу і всередину будівлі потрапила дощова вода, яка наробила багато шкоди. Тут був потоп, зірвало підлогу. У 2016 році я змушений був переїхати сюди жити, щоб зупинити процес розкрадання і псування майна з боку невідомих людей. Охороняти майно забирає багато сил і часу. Специфіка будівлі така, що на першому поверсі багато скла. Приходять і б’ють вікна. Засклю одне вікно – завтра виб’ють сусіднє. Повибивали багато дверей», — поділився «охоронець».
Додав: власник, коли купував готель, найімовірніше, сподівався, що у місті буде розвиватися туристична галузь.
Плани на готель
Готель планували реконструювати під гуртожиток для працівників Канівської ГАЕС, розповів Анатолій Сасько:
«У січні 2017 року мали б почати будувати станцію. Була завезена потрібна техніка. Сторони між собою все узгодили, підготували необхідні документи. Проте будівництво заморозили.
Також була пропозиція від одного місцевого керівника. Він хотів побудувати тут сучасний новий готель і реставрувати стадіон. Втілити це теж не вдалося», — пояснив пан Анатолій. Додав:
«У «фейсбуці» деякі люди поширюють чутки, що нібито готельне майно належить росіянам. Насправді це не так. Наголошую, що у власника проукраїнські погляди. Щобільше, після повномасштабного вторгнення власник дозволив за можливістю використовувати готель для потреб військових і переселенців».
Міський голова Ігор Ренькас розповів, що мав перемовини з власником готелю, які нічим не завершилися. З його слів наразі стан будівель незадовільний: грибок надто пошкодив стіни:
«У 2014 році у Канів від власника приїхали три представники. Тоді потрібно було знайти житло для переселенців, які приїхали шукати прихистку в нашому місті. Ці представники планували залучити державні програми, щоб коштом держбюджету побудувати житло для ВПО. Однак представники свої плани не реалізували».
Зі слів Ігоря Ренькаса, у 2023 році до Канева приїжджали американські волонтери, які на базі готельного комплексу хотіли створити реабілітаційний центр для військових.
«Волонтерам сподобалося, що готель розміщений біля водойми, поруч стадіон, де військові могли б займатися спортом. Міська рада дуже зацікавилася цією пропозицією. Проте домовитися про щось конкретне з власником знову не вдалося. Перемовини продовжуються», — пояснив Ігор Ренькас.
Що відомо про власників готельного комплексу «Славутич»
Інна Лойфенфельд згідно з даними youcontrol обіймала посаду засновника у 29 підприємствах. Донька Олександра Лойфенфельда — підприємця, мажоритарного власника нині ліквідованого банку «Синтез», ексдепутата партії «Громадянський актив Києва».
У 2007 році журнал «Фокус» оцінював статки бізнесмена в 195 мільйонів доларів, він посів 76 місце в Україні. У 2013 році потрапив у 200 найбагатших людей країни — посів 167 місце зі статками у 50,4 мільйона доларів.
Нагадаємо нещодавно ми публікували коментар заступника головного лікаря щодо оптимізації пологового відділення у Канівській лікарні.
Автори - Сніжана Калюжна, Роман Назаренко
Військовий стан дозволяє таке конфіскувати.
Звісно, ми оце вуха розвішаємо та якось там сторожа будемо слухати – хто там власник. Те, як вони разом з Ренькасом там заметушилися, коли було піднято питання щодо конфіскації, – ще більше наводить на думки, що з приватизацією цього комплексу там не усе у порядку було. До того ж – Ренькас там у тих документах повинен фігурувати та його підпис повинна стояти – як головного архітектор міста Канів на ті часи. Ось чому та справа не мала ніяких шансів зрушитися з місця – бо Ренькас насамперед не зацікавлений у тому щоб піднімалися подібні питання та дивилися ті документи. Це, напевно, як з тією церквою у Каневі, якій 900 років , та яка раптово стала приватною – у тому числі завдяки тому самому Ренькасу та його ліпшому товаришу Коломійцю (не знаю чого це, але неодноразово чув, що його мешканці міста називають просто Вась-Вась ), який будучи міським головою, порушив законодавство бо раптово забув у документах для реєстратора вказати обмеження щодо цієї будівлі церкви. А той самий реєстратор не маючи на документах відмітку щодо обмежень – підмахнув приватизацію.
Два тижня тому журналісти Дніпрової зірки піднімали це питання щодо цього комплексу та роллю Ренькаса у місцевому занепаді.
https://www.youtube.com/watch?v=GylTZJgLXBY
Проукраїнська позиція, а громадянство також українське? Хто власник кількох гектарів землі комплексу? Скільки податку за землю сплачує власник до.міського бюджету?
Вкласти страшні гроші в цю руїну може тільки дурень, але в дурнів таких грошей точно нема. В цьому зачуханому селі, в яке перетворили Канів, вже є два здоровенні, нікому не потрібні сараї – хаб і телеком. Комусь цього мало? Населення зменшується, все що можна оптимізовується, скорочується, економиться, а їм, млять, з’їдена грибком, драна, облуплена, убита рухлядь нахренась знадобилась!
Головний висновок : Ренькас 40-к років поразитує у Каневі та за цей час нічого втілити не вдалося, та цей персонаж і не дуже не збирався щось втілювати. Щоб це зрозуміти – багато мізків не потрібно.
Єдине, що Ренькас втілив – це з якимось хлопчиками херню з черговими сараями на комп’ютері намалювали та назвали це “Променад-парк вздовж вул.Т.Г.Шевченка в м.Каневі”.
https://youtu.be/NHheFPy5bzQ?si=1mzgwsSMoxI7CA5Z
Цікава й доречна стаття.Можна йти далі ,після Лимарки зліва,й з правої сторони все,що порозкрадали й прихватизовували бувші мери міста,депутити Майстренко,Куценко й інші їм подібні,за великої допомоги й сприяння начальника земельного відділу Гордієнка й ще більшої хапуги замісниці Єрьоменко.А в центрі міста,що ця банда спотворила.Ще не скоро наведемо там лад.Ці потвори безкарні.
То це ти нам тут рішив пожалітись? Шо не знаїш де прокуратура, поліція і СБУ? Чого не заявив куда слєдує? Навєрно брешеш сладєнький? Ех ти сахар – пісок!