Під час зустрічі у Канівській РДА нардеп по 197-ому виборчому окрузі Олександр Скічко заслухав позицію представників сіл, які висловлюють побоювання щодо приєднання до Канівської ОТГ.

Про це повідомляє «Kanos»  із посиланням на пост Олександра Скічка у Facebook.

«У нас на Черкащині є декілька сіл, які побоюються об’єднання в одну громаду з містами. Свидівок не хоче приєднуватися до Черкас, Нова Дмитрівка - до Золотоноші, Литвинець і Бобриця – до Канева.

З останніми якраз мав зустріч з цього приводу.

Люди бояться, що податки, які збирають їхні села, підуть на потреби Канева і вони залишаться ні з чим. Я ці переживання поділяю.

Але укрупнення громад – це якраз шлях до їхнього посилення, а не навпаки. Децентралізація проводиться для того, щоб хороша освіта, медицина, адміністративні послуги стали для людей якісними і доступними. Об’єднання громад – це не наше ноу-хау, цим шляхом пройшли наші західні сусіди, на яких ми рівняємося.

Говорити на такі теми з людьми складно, але потрібно.

Сьогодні ми з жителями Бобриці і Литвинця разом прийшли до ідеї, яку я вже озвучив профільному комітету і попередньо вона їм сподобалася. А саме – в законі потрібно передбачити норму про те, що бюджет розвитку села після об’єднання не може бути меншим, ніж був до утворення громади. Юристи подумають як це прописати, але ідея дуже проста – село не може отримувати менше, ніж заробляє. І адміністративний центр громади не має права у когось щось забирати на свою користь. Як представник Черкащини в парламенті, беруся за реалізацією цього задуму і буду добиватися його втілення в законі», - зауважив Олександр Скічко.

Світлина від Александра Скичка.

Світлина від Александра Скичка.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині представили нового очільника поліціянтів.