Погіршилася ситуація з рівнем захворюваності і у Канівській міській територіальній громаді (МТГ). Відтак, днями було проведено онлайн засідання комісії з питань ТЕБ та НС.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

За три місяці 2024 року зафіксовано 1006 випадків захворювання, проти 49 аналогічного періоду минулого року.

Так, відповідно до протоколу комісії ТЕБ та НС та інформації начальника Канівського відділення контролю та профілактики хвороб Олександра Лисенка, впродовж 2023 року на території населених пунктів Канівської МТГ випадків захворювань вакцинокерованими інфекціями серед дитячого населення не зареєстровано. Проте вже у квітні  цього року зареєстровано чотири випадки кашлюку. Станом на 9 травня ц.р. кількість хворих збільшилася. Захворіло ще двоє дітей.

«Одна дитина повністю не вакцинована. Ще одна щеплена однією дозою вакцини, далі відмова батьків від вакцинації. Чотири дитини щеплені з порушенням графіків вакцинації, з яких -  двоє розпочали щеплення після 6-ти років вакциною, яка не містить коклюшний компонент», - поінформувала директор Канівського ЦПМСД Наталія Горьова.

Також медик зазначила, що рівень планової вакцинації залишається недостатнім і створює загрозу виникнення спалаху та розповсюдження інфекції. Тому важливо проводити всі щеплення вчасно і пам’ятати, що вакцинація від кашлюка проводиться до 6 років 11 місяців 29 днів. Надалі, якщо дитина не вакцинувалась вчасно, наздоганяюча вакцинація проводиться  вакциною АДП-М, тобто вакциною, яка не містить кашлюковий компонент.

Разом з тим, за інформацією медиків, станом на кінець квітня ц.р. зареєстровано  73 дитини, батьки яких відмовляються від вакцинації. З них - 2 дитини 2024р.н., ще 1 дитина 2024р.н. має тимчасовий медичний протипоказ до вакцинації.

Відтак, члени комісії ТЕБ та НС вирішили вжити додаткових заходів щодо:

  • організації та проведення профілактичних щеплень населення згідно з календарем щеплень та виконання планових показників;
  • дотримання вимог статей 33 ЗУ «Про систему громадського здоров’я» та 15 «Про захист населення від інфекційних хвороб» в частині зарахування дітей до закладів освіти, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за наявності відповідних медичних довідок: №086/о «Медична довідка (лікарський консультативний висновок)» та № 079/о «Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку»;
  • визначення вакцинального статусу дітей, які відвідують заклади освіти, дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, в розрізі кожного конкретного закладу;
  • недопущення до очної форми навчання дітей, які без поважних причин не отримали щеплення відповідно до календаря щеплення.

Довідково. Кашлюк – це вкрай заразне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Кашлюк легко поширюється від людини до людини, головним чином повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят. Тому варто пам’ятати, що надзвичайно важливим є своєчасне щеплення в ранньому віці, яке дає змогу захистити дітей першого року життя від тяжкого перебігу кашлюку та несприятливих наслідків.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що ситуація із захворюванням на сказ значно погіршилася на Черкащині – випадки сказу тварин зафіксовані й у Канівській громаді.