Сьогодні, 9-го вересня, розпочався виборчий процес в рамках перших виборів депутатів сільської ради Ліплявської об’єднаної територіальної громади та її керманича, які призначені на 29 жовтня 2017 року.

Про це пише «Kanos» із посиланням на Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, затверджений ЦВК.

Відповідно до нього, до 16 вересня включно районна виборча комісія повинна утворити сільські виборчі комісії (ТВК) та сформувати їх склад.

До 20 вересня включно територіальні виборчі комісії мають утворити одномандатні, територіальні виборчі округи.

До 18 вересня включно громадські організації, до статутної діяльності яких належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстровані в установленому законом порядку, можуть звернутися до ЦВК з клопотаннями про дозвіл мати офіційних спостерігачів на місцевих виборах.

Окрім того, згідно з Календарним планом, 25 вересня розпочинається процес висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського голови на відповідних місцевих виборах.

Подання до ТВК документів для реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського голови триватиме до 4 жовтня включно. А до 5 жовтня включно територіальні виборчі комісії прийматимуть рішення про реєстрацію кандидатів у депутати, кандидата на посаду сільського голови або про відмову в реєстрації.

До 11 жовтня включно ТВК повинна затвердити текст виборчого бюлетеня з виборів депутатів сільської ради та сільського голови для голосування у відповідному виборчому окрузі.