Останнім шляхом Тараса Шевченка пройшли сьогодні сотні людей у Каневі. Нині минає 156-та річниця від дня перепоховання його праху на Чернечій горі.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Черкаської ОДА, інформує «Kanos».

До велелюдної пам’ятної ходи доєдналися керівники Канівщини та Черкащини, Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко та народні депутати Сергій Рудик і Владислав Голуб.

 


«У свій час Україна пробудилася в Шевченкові. Сьогодні він повинен пробудитися в кожному із нас. Нині ми відзначаємо століття початку Української революції 1917 – 1920 років. І саме заповіт Кобзаря підняв тоді національно-визвольну хвилю. Ми отримали урок про надважливість єдності. Зараз це якнайкраще розуміють наші бійці, які борються за Україну на Сході. Саме Тарасове слово на їхніх прапорах, у бліндажах, у листах, які бійцям пишуть дітлахи з усієї України. Його слово в їхніх серцях. Як і щоразу, коли Україна в небезпеці, ми повинні пам’ятати пророчі вірші Великого Кобзаря! І маємо вірити, що «… на оновленій землі врага не буде, супостата…», - емоційно зауважив в ході власного виступу голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

 


 


 



В свою чергу В'ячеслав Кириленко, відкриваючи урочистий мітинг на Чернечій горі наголосив, що 156 років тому прах Великого Українця було повернуто з Санкт-Петербурга до України і ця подія стала визначальною для нашого народу, оскільки десятки поколінь українських патріотів отримували наснагу тут на цьому місці, біля цієї могили нашого Генія і Пророка.

 


«Шевченко для нас є і наставником, і оберегом. Тому кожен українець не лише один раз, а багато разів протягом життя має побувати у Каневі. І завдання влади, як центральної, так і місцевої, популяризувати спадщину Шевченка, бо вона є актуальною зараз, може як ніколи», - зауважив він.

Також як повідомив на власній сторінці у Facebook відомий на Черкащині благодійник і меценат Олег Васецький, сьогодні віце-прем'єру було урочисто передано понад 30 тисяч підписів небайдужих черкащан, які підтримали його ініціативу щодо надання пам'ятним місцям Великого Кобзаря статусу пам'ятки світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

 


 

Фото: В'ячеслав Вашкевич та зі сторінки Олега Васецького.