Червень 2024 року на Черкащині розпочався незвично високими для початку місяця температурами: денними 29-32°, середньодобовими 23-24º, ґрунту на глибині 10 см 25-28°, що спостерігається 1 раз у 10 років.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

На фоні аномально високих температур, погода Черкащини поступово набула циклонічного характеру - розпочалися класично нерівномірні літні дощі – «десь густо, десь пусто». За два періоди дощів 1-2 та 4-5.06 в області випало 0,4-23 мм. Наразі по кількості опадів 23 мм лідирує Чигирин, 32% місячної норми.

Надалі головним акцентом залишається нестійкість атмосфери, що спричинить короткочасні дощі, місцями зливи з грозами та шквалистим посилення вітру, в окремих районах можливий град, що обмежить приплив сонячного тепла.

7-8 червня при домінуванні північних процесів, температура вночі прогнозується 13-18º, вдень 23-28º.

У неділю, 9 червня, із зміною вітрів на південні румби, до нашого регіону почне надходити субтропічне повітря, що надасть температурам додаткового імпульсу. Температура вночі 15-20º, вдень 28-33º.

За попередніми прогностичними розрахунками, на початку нового тижня характер погоди істотно не зміниться. Надлишок вологи на фоні високих температур створюватиме «задуху».

В кінці червня готуємося до ранніх жнив. На відміну від низької вологості повітря в денні години, підвищена - сприяє меншому випаровуванню вологи з грунту, однак призводить до розвитку грибкових хвороб, а у супроводі високих температур – активізації шкідників.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що дитина потонула у річці на Черкащині.