Надходження в регіон теплого повітря із північної Африки почалося і вже завтра температурні максимуми сягатимуть +11º.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Сьогодні Черкащина опинилася на межі тепла та холоду. Атмосферний фронт циклону «Abdul» встиг підсипати снігу, на ранок його висота становила 1-4 см, крім південно-західних районів, де на фоні плюсової температури із 7 години випадав дощ. Поступово зона рідких опадів разом з підвищенням температури поширилася на всю область і спричинила швидке сніготанення та хляпавку під ногами. Температурний фон у Різдвяний день бере курс на швидке зростання до 5-7º тепла.

Тож у вівторок, 26 грудня, вночі ще невеликий дощ, проте в теплому секторі північного циклону посилиться винос дуже теплого повітря з північної Африки. Черкащину охопить аномальне тепло з середньодобовою температурою +7º, що вище клімату аж на 10º. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 6-11º тепла.

У середу, 27 грудня, ініціатива у формуванні погоди перейде до антициклону «Gusti». Істотних опадів не прогнозують. Протистояння двох баричних систем зумовить посилення вітру до небезпечних 15-20 м/с. Температурний фон залишиться підвищеним відносно кліматичної норми на 8º. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 3-8º тепла.

До кінця робочого тижня домінантом у погоді Черкащини залишатиметься антициклон. Завдяки чому ймовірність опадів мінімальна, нічні прояснення посилять вихолоджування приземного шару атмосфери. Температура вночі близько 0º, вдень 1-6º тепла. Середньодобова температура повітря продовжуватиме перевищувати норму на 5º.

За чисельними модельними розрахунками, розвиток атмосферних процесів у передноворічні дні далекий від моделі класичної зимової погоди. Завдяки «старанням» Атлантики, 1 січня не по сезону тепло – 2-7º тепла. На сніг розраховувати не варто.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що жителям Канівської громади нагадують про заборону використання піротехнічних виробів.