У Черкаській області зафіксовані вже три складні випадки захворювання на вірусну пневмонію. Один із таких випадків у Кам’янці завершився летально.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію директорки міської інфекційної лікарні Світлани Волгіної, оприлюднену на сайті «18000».

Головний лікар Кам’янської центральної районної лікарні Костянтин Тамко зазначив, що йдеться про жінку 28 років. Вона померла вчора в 11 годин вечора.

Як стало відомо «18000» із власних джерел, кам’янчанка перебувала в декреті. У неї лишилися двоє дітей і чоловік з інвалідністю.

«Вона звернулася до лікарів, коли вже була тяжка задуха. Медики зробили все, добу вона перебувала в реанімаційному відділенні. Це наша колишня колега. Транспортувати її було неможливо, оскільки потребувала кисневої маски. Ми постійно консультувалися із обласними фахівцями. Розтин підтвердив смерть від вірусної пневмонії. Практично легень немає. Вціліли лише верхні долі», – повідомив Тамко.

Він також зазначив, що загалом у районі епідемії грипу немає.

Натомість як повідомила Світлана Волгіна, нині в Черкасах один пацієнт із діагнозом вірусна пневмонія перебуває в інфекційній лікарні, другий – у Першій міській лікарні. Проте спалаху захворювання на пневмонію в місті не фіксують.

«Є випадки захворювання на пневмонію, але вони не частіші, ніж протягом усього року. Вірусні пневмонії завжди існували, завжди важко перебігали, тому що в них така клінічна картина, коли вони дуже швидко охоплюють не сегмент, не сектор, не половину легень, а тотально захоплюють усі легені. Порятунок – апарат штучної вентиляції легень»,  – запевняє директор міського департаменту охорони здоров’я Олег Стадник.

Аби вберегти себе від хвороби, медики радять щеплюватися і звертатися до сімейного лікаря, відчувши погіршення самопочуття.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині лабораторно підтверджений випадок захворювання на грип.