Середньодобова температура з початку лютого перевищує кліматичну норму на 5-6º, а в неділю – 4 лютого, вона навіть спробувала перейти через +5º.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Таке тепло призвело до раптового сніготанення та руйнування льодоставу у Верхів’ї Дніпра, що може викликати підйоми рівнів води у Кременчуцькому водосховищі у межах нашої області. Проте, до повного наповнення водосховища залишається 2,5-2,8 м.

На Черкащині до п’ятниці переважатиме нестійка, похмура, вітряна та з періодичними опадами погода.

Температурний фон коливатиметься: вночі від 3-5º морозу до 2-4º тепла, вдень від 4-6º тепла до 7-9º тепла. А 10-11 лютого – завітає справжнє весняне тепло.

У понеділок-вівторок холодний атмосферний фронт з північного заходу відзначиться у нашому регіоні сильним поривчастим вітром, зарядами снігу, дощу та невеликим зниженням температури: вночі до 0º, вдень до 1-6º тепла.

У середу-четвер Черкащина перебуватиме у теплому секторі північного циклону, температура підвищиться до 2-4º тепла вночі, до 8-10º тепла вдень. Існує висока ймовірність нових рекордів! Можливі несуттєві опади.

У п’ятницю у тиловій частині циклону тимчасово похолодає: вночі до 3-5º морозу, вдень 2-4º тепла. Випадатимуть опади у вигляді мокрого снігу.

За попередніми розрахунками, у найближчі вихідні із південними вітрами у наш регіон почне надходити Середземноморське тепло, інтенсивність якого в денні години перевищить  +10..+15º. Середньодобова температура зробить свій черговий стрибок через +5º.

Погода залишається не по сезону теплою, проте зима ще не сказала свого останнього слова.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині під лід провалились три людини.