Начальник управління економічного розвитку виконавчого комітету Канівської міської ради Олена Жорнова взяла участь в навчальному семінарі, який протягом тижня проходив в Естонії.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію громадського об'єднання «Разом» у Facebook, від імені якого чиновниця й приймала участь в навчанні.

Навчальний тур Естонією проходив з 10 по 17 червня цього року.

Головна мета туру - покращення знань українських ОГС про місцеві екологічні ініціативи в Естонії, підвищення розуміння учасників питань співпраці між різними зацікавленими сторонами в сфері охорони довкілля та прийняття рішень у галузі екології та окреслення ролі естонських ОГС в цих процесах.

Протягом тижня було багато можливостей зустрітися не лише з представниками екологічних організацій, а й відвідати інституції інших профілів, дізнатися про особливості їхнього функціонування та зрозуміти, як вони впливають на прийняття рішень, долучаються до діалогу з державними органами та проводять свої заходи та кампанії.

Сім днів у Естонії розпочались з презентації країни від організаторів туру Кайді Тінгас (РЕЦ) та Хелле Ліхт, що розповіли чимало цікавих фактів про країну та змусили учасників повправлятися у вимові таких незвичних українському вуху естонських фраз.

З перших хвилин туру натхнення від ініціатив, які об’єднують громаду навколо проектів розвитку держави, створило тон усього тижня, протягом якого естонські державні інституції та громадські об’єднання змушували дивуватись, цікавитись та захоплюватись їхніми починаннями.

Так, наприклад, на другий день перебування в Естонії українську делегацію в Таллінні зустрічало Міністерство довкілля. На зустрічі Meelis Munt, заступник генерального секретаря Міністерства довкілля Естонії, та його колеги детально пояснили систему управління та екоінновацій в Естонії, а також відкрили завісу функціонування міністерства у питаннях, пов'язаних з енергетикою, низьковуглецевою економікою та змінами клімату.

Протягом наступних днів представникам українських ОГС вдалось поспілкуватися з представниками провідних громадських ініціатив Естонії, зокрема: рухом «Давайте зробимо це», мережею NENO, урбаністичною лабораторією (Linnalabor), Естонським фондом природи, представниками муніципалітету Тарту про систему управління відходами, бюджетування на основі участі та системи smart city, впроваджувані міською владою.

У підсумку насиченого тижня, учасникам вдалось побачити культуру Естонії, пізнати її неймовірну природу та налагодити зв’язки з естонськими організаціями для майбутньої співпраці.