Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила суддю Канівського міськрайонного суду від здійснення правосуддя на підставі рішення Другої Дисциплінарної палати.

Про це інформує «Kanos» із посиланням на портал Українське право.

Як зазначається у повідомленні, мова йде про канівську суддю Оксану Володимирівну Хорошун (Бурлаку).

Як пише сайт судово-юридичної газети, сьогоднішній розгляд дисциплінарної справи судді Канівського міськрайонного суду суттєво розтягнувся у часі.

Нагадаємо, 25-го січня 2014 року суддя заарештувала строком на два місяці чотирьох учасників заворушень біля будівлі Черкаської обласної державної адміністрації 23 січня 2014 року: Владислава Панченка, Романа Зуболея, Бориса Камінського і Павла Грищука.

3 лютого 2014 року Апеляційний суд Черкаської області змінив заарештованим запобіжний захід на не пов'язаний з триманням під вартою - домашній арешт. Всього в ході подій 23 січня 2014 року міліція тоді затримала 58 осіб, 41 з яких було заарештовано судами Черкас і Черкаської області.

За даними доповідача, члена Дисциплінарної палати Тетяни Малашенкової, при розгляді всіх чотирьох справ суддя допустила ряд процесуальних порушень. Крім цього, Оксана Хорошун не розглянула можливості обрати затриманим міру запобіжного заходу на не пов'язану з триманням під вартою; не врахувала позитивні характеристики затриманих.

На свій захист Оксана Хорошун повідомила, що клопотання про обрання запобіжного заходу 25 січня були її першими рішеннями як слідчої судді. До цього вона розглядала тільки цивільні справи. Також вона зазначила, що всі затримані були без документів і хоча на тілі деяких були помітні синці, вони повідомили, що під час затримання їх ніхто не бив.

Особливу увагу членів Дисциплінарної палати привернули і події в самому суді 25 січня 2014 року, коли там відбувався автоматичний розподіл справ.

Як розповіла Оксана Хорошун, в той день відбулися двоє зборів суддів, на першому з яких були визначені три слідчі судді. Однак, після того, як до суду надійшли матеріали справ затриманих, одна зі слідчих суддів - Оксана Льон, - ще вранці присутня на роботі, повідомила, що захворіла і не зможе розглянути клопотання, які надійшли.

Відтак, з ініціативи тодішнього голови суду Валерія Литвина (звільнений з посади судді постановою Верховної Ради 22 вересня 2016 року) в суді відбулися ще одні збори суддів, після чого три справи, які повинна була розглядати Оксана Льон, були розподілені на суддів, що залишились.

Відзначимо, що в даний час за фактами втручання в роботу автоматизованої системи Канівського суду прокуратурою проводиться розслідування. 

Зауважимо, що строк дії відсторонення судді від здійснення правосуддя триває або до ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про його звільнення з посади, або скасування рішення Дисциплінарної палати. Друга Дисциплінарна палата прийняла рішення рекомендувати Оксану Хорошун до звільнення.