Мотофестиваль, заплив по Дніпру, кінопоказ просто неба, ультрамарафон та святкові концерти – у Каневі вихідні з нагоди Дня Державного прапора та Дня Незалежності України видалися напрочуд насиченими.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням інформацію Канівської міської ради.

Пам’ятаймо, хто захищає нас ціною власного життя

Напередодні святкових вихідних представники структурних підрозділів виконавчого комітету Канівської міської ради на чолі з заступником міського голови Наталією Матіновою вшанували пам'ять канівців, які загинули, боронячи Україну та захищаючи її суверенітет і незалежність.

Працівники органу місцевого самоврядування поклали квіти до могил загиблих учасників АТО (нині ООС) в Донецькій і Луганській областях Андрія Петрушенка, Анатолія Чупилки, Олександра Перцева, Сергія Кобченка та пам’ятного знаку захисникам України.

500 км за 10 днів - учасники ультрапробігу відвідали Тарасову гору

У суботу, 22 серпня у рамках Всеукраїнського ультрапробігу «Сталевий гарт – 2020» Канів відвідали учасники марафону.

Стартували спортсмени 15 серпня в Дніпрі. Маршрут марафонців пролягає до Києва, де  мають фінішувати 24 серпня, в День Незалежності України. Таким чином за 10 днів вони подолають близько 500 км. 

Окрім формування сталевого гарту учасники ультрапробігу проводять акцію для фонду допомоги армії «Повернись живим» - збирають кошти для закупівлі спеціального обладнання для наших бійців, які боронять Україну на сході.

Завітали бігуни й на Тарасову гору, аби вклонитися Кобзарю. Разом з працівниками Шевченківського національного заповідника зустрічав їх і Канівський міський голова Ігор Ренькас.

18 років мотоциклісти з усього світу з’їжджаються до Канева

По обіді до Тарасової гори на байках і мотоциклах з’їхалися учасники Міжнародного мотофестивалю «Тарасова гора – 2020». Цьогоріч вони приїхали до Канева вже увісімнадцяте.  

Окрім українців, у фестивалі взяли участь байкери з Білорусі, Німеччини, Туреччини і навіть Сполучених Штатів Америки. Загалом в заході зареєструвалося близько 3000 учасників. Між собою усі вони називають себе Тарасовими синами і дочками, які є по всьому світу, і щороку зустрічаються тут, біля Тараса.

Надвечір канівців розважали випускники спортивного клубу «Івазар», демонструючи програму «Випуск – 2020». Опісля у партнерстві з благодійною організацією «Благодійний фонд МХП-Громаді»на кіноконцертному майданчику відбулася презентація фільму-легенди Михайла Іллєнка «Толока».

«Байда. Натуральна заруба»: 30 учасників подолали дистанцію в 3 км по Дніпру

День Державного прапора України, що традиційно відзначається 23 серпня, в Каневі цьогоріч святкували на березі Дніпра. Тут, в районі відпочинкового комплексу «Княжа гора», відбувся заплив на відкритій воді «Байда. Натуральна заруба».

Випробовуючи себе на витривалість, 30 учасників подолали дистанцію в 3 км.

Напередодні змагань плавці розгорнули величезний прапор, вшановуючи державне свято.

Україні – 29 років

Традиційно зранку у цей день в храмах відбулися молитви за Україну, мир у державі та український народ. Представники структурних підрозділів виконавчого комітету поклали квіти до пам’ятних знаків В. Чорноволу, героям Небесної сотні, Захисникам України, Олексі Гірнику та могили Т.Шевченка – тих, хто поклав своє життя за Україну.

- Щоразу, коли підіймаєшся на Тарасову гору охоплює відчуття тривожності. Шевченко писав простою мовою, але в цьому й полягає його Геніальність. А ще в його творах простежується небувала прозірливість. Він немов означив наше сьогодення в рядках, написаними сотні років тому, - зауважила в.о. Генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко.

Ввечері канівців чекали на набережній Дніпра, де на кіноконцертному майдачнику відбувся святковий концерт з нагоди Дня незалежності України за участі артистів та колективів міського будинку культури. Також тут були представлені виставки майстрів народної творчості та фотозона «Моя рідна Україна».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що МХП влаштував кіно-свято у Каневі та Степанцях (фото).