Погоду полі формує широка смуга високого тиску з кількома центрами, що простягається з північного заходу Африки до арктичного побережжя західного сибіру.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Залучена в її циркуляцію аномально спекотна та суха повітряна маса з середньоазіатських пустель, формуватиме на Черкащині спекотну погоду. Вночі 18-20º, вдень стовпчики термометрів з легкістю долатимуть 30-градусний рубіж.

Температурний фон значно перевищить норму: впродовж 10-13 липня сильна спека 35-37º, а 14-16 липня – навіть 39º, що близько до абсолютного максимуму липня 39º зафіксованого на Черкащині у далекому 1936 році.

За попередніми прогностичними розрахунками, у найближчі два тижні на кардинальне покращення погодної ситуації розраховувати не варто.

Така погода сприяє накопиченню в приземному шарі атмосфери шкідливих домішок, особливо це відчувається поблизу автобусних зупинок та транспортних розв’язок.

Відсутність дощу у поєднанні із сильною спеко. перетворює рослинність на ідеальне паливо для пожеж. На Черкащині утримується найвищий 5 клас пожежної небезпеки.

Такі погодні умови сприятливі лише для проведення жнивної кампанії. За повідомленням Департаменту АПК Черкаської ОДА, перші намолоти високі і перевищують рекордні значення попереднього року.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що через пустощі 4-річного хлопчика на Черкащині сталася пожежа у будинку (фото).