Нещодавно учні Канівської спеціалізованої школи № 6 з поглибленим вивченням іноземних мов  Єлизавета, Анастасія і Денис разом із учителем французької Світланою Синьоокою та директором навчального закладу Валентиною Мартинович у складі канівської делегації відвідали французьке місто Ламберсар, що не один десяток років підтримує з Каневом партнерські стосунки.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

«Вивчаючи французьку мову в школі, нам багато розповідали про Францію, тому мріяла побачити цю країну, зануритися в її життя, хоча б на деякий час. І мені випала чудова нагода відвідати Францію, прожити тиждень у родині французів в дивовижному місті Ламберсар», - розповідає про давню мрію Анастасія Дахновська.

Асоціація дружби «Ламберсар – Канів» запросила канівських освітян відвідати Францію. 18 листопада ц.р. - Бориспільський аеропорт, паспортний та митний контроль і делегація з Канева сіла в літак та піднялася в небо.

Зустрічали гостей гіди із Асоціації П’єр Кретон і П’єр Дюмулєн. Мешкали канівці протягом восьми днів у родинах жителів Ламберсару - Етьєн та Марі-Терез Мурман, П’єра та Марі-Вон Дюмулєн, Марі та Патріка Комільків.

До речі, остання має українське коріння.

«Вся домівка Патріка і Марічки – це справжній український музей: бібліотека книг українською мовою, гончарні вироби з кожного куточка України, петриківський розпис на різних тарелях та картинах, ну, а наші українські маки присутні усюди», - ділиться враженнями В.Мартинович.

Опікувалися українськими гостями й члени Асоціації «Ламберсар – Канів».

«Неможливо передати словами наші враження від зустрічі з членами Асоціації у місті Ламберсар. Усі були одягнені в вишиванки. Дійство було схоже на справжнє родинне свято з українськими піснями та поезією. А скільки любові і тепла було в їхніх очах… Нам здавалося, ніби ми знайомі вже дуже давно», - розповідає директор школи.

«Французькі канікули» для канівців проходили насичено.

«Першого ж дня було організовано зустріч із пані мер Ламберсара Крістіан Крієже. Заступник мера Ален Мазеров опікувався та супроводжував нас протягом тижня, щоразу перепитуючи, чи все у нас гаразд. Також ми відвідали початкову школу Пастера і коледж Савіо, де обговорили можливість створення спільного учнівського проекту, а діти познайомилися з учнями цих навчальних закладів», - говорить В.Мартинович.

«Вони показували нам свій навчальний заклад. Ми ж натомість розповіли про Україну, про наше місто, школу та запросили їх відвідати Канів на шевченківські дні», - ділиться Єлизавета Толок. 

Щодня французька асоціація показувала канівцям найкрасивіші місця Ламберсару.

«Ми відвідали багато величних та історичних місць. Прогулялися чарівними вулицями Ламберсару, відвідали цікаві музеї», – розповідає Настя.

«Сім’я Етьєна та Марі-Терез Мурман, у якої я мешкала показала мені старий Лілль. Ми заходили до Оперного театру. Він нагадує справжній королівський палац - високі колони, білосніжні стіни, прикрашені малюнками та оздоблені золотом стелі… Це просто неймовірно. Також відвідали Торгову палату – історичне місце цього містечка», - ділиться враженнями Ліза.

На завершення делегація з Канева з екскурсією відвідала столицю Франції та місто-мрію багатьох романтиків – Париж.

«Париж зачаровує своєю архітектурою та незрівнянними краєвидами. А ввечері місто перетворюється на справжню казку. Мені не вірилось, що я гуляю по Єлисейським полям та біля славнозвісного Лувру. Особливо мене вразила Ейфелева вежа. Нею можна милуватись вічно, особливо ввечері, коли вона виграє фантастичними вогнями. Мені відразу пригадалось оповідання Хемінгуея «Париж – це свято, яке завжди з тобою» - коментує Ліза.

«Прощатися з містом не хотілося, але наша подорож добігла кінця. І ось ми стомлені, але щасливі, знову у літаку, - розповідає Валенина Мартинович. - Летіли мовчки. Кожен подумки ще раз «проживав» свої пригоди у Франції. Хтось вперше летів літаком, хтось вперше побував за кордоном, хтось втілив мрію свого життя і побачив Ейфелеву вежу… Усе це стало можливим завдяки дружбі Канева і французького міста Ламберсар. Щиро дякуємо членам Асоціації та всім, хто нами опікувався впродовж усього візиту: П’єру та Марівон Дюмулєн, Алену Мазеров, Марі та Патріку Комільків, Патріку і Жанін Лєосзевські, Емануель і Кароль Вьйолант-Шарбу, Клоду і Марі-Антуанет Тібержен, П’єру Кретон, Етьєну та Марі-Терез Мурман та іншим.

Поїздка допомогла мені не тільки покращити знання французької мови, а й дізнатися багато цікавого про культуру та людей цієї прекрасної країни. Хоча мандрівка тривала лише тиждень, за цей період я відчула себе справжньою француженкою», - підсумовує Анастасія.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що учні Канівського ВПУ взяли участь у I етапі регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine».