Центр життєстійкості – безбар’єрний, безпечний простір, де кожен зможе отримати психосоціальну підтримку та інші соціальні послуги.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.
Першим кроком міської влади у цьому напрямку стало виділення приміщення у колишньому районному будинку культури для втілення експериментального проєкту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості. Відповідне рішення підтримали члени виконкому під час засідання 6 серпня.
Заступниця міського голови Тетяна Жівотова розповіла про майбутній проєкт та окреслила етапи його реалізації.
– Центр життєстійкості – це проєкт для підтримки наших внутрішньо переміщених осіб, військових та жителів громади, які потребують соціальних послуг. Від громади ми маємо надати приміщення, далі залучитися підтримкою спонсора для його облаштування. Традиційно на наше прохання відгукнулася БО БФ «МХП-Громаді», – зазначила Тетяна Жівотова. – Далі Мінсоцполітики оголошує конкурс для громадських організацій, які мають право надавати такі соціальні послуги, визначає переможця серед них і надає державні кошти для їх фінансування. Громадська організація набирає штат, контрактує працівників і розпочинає роботу Центру життєстійкості.
Зауважимо, проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» Першої леді Олени Зеленської. Станом на 18 червня Мінсоцполітики повідомило, що у 22 областях України вже запрацювали 100 Центрів життєстійкості. Ще близько 100 запустять до кінця літа.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що благодійний захід «Дрони на перемогу» проведуть на вихідних у Каневі.
Якось воно не того… Не викликає довіри і головне впевненості в необхідності цього дійства в цей тяжкий час.
Це ж черговий місцевий фонтан.
Це гарна думка!На перший погляд..Але недодумана! Чому? В місті єсреціальні служби, котрі мають виконувати цю роботу- Соцзахист,Служба в справах дітей сім’ї та молоді..Зараз буде створено ( якщо не просто з хитрих граноїдів,котрі хотять підняти свій соцстатус) структуру, котра буде виконувати роботу Пилипенка та Яворськох,а вони просто будуть день до вечора, як і раніше.. Можливо варто реорганізувати міські соцслужби і дати їм гарно по праці, а не просто платити зарплату? Хоча одне одному не мішає..Думаю, найбільший досвід в даному плані має спілка ветеранів ” Нескорені” і це об’єктивна правда і Ігор Олександрович це прекрасно знає!
На сайті міністерства соцполітики написано що в конкурсі можуть приймати участь і організації комунального типу чи державні, точно не скажу.В сенсі , наприклад наш соцзахист.А чому б і ні ? Виконком хокей покращити соціальний захист населення , підтримавши ініціативу зеленської? То чому б не делегувати дані повноваження людям, котрі мають великий досвід на цій ниві,як от соцзахист? Трохи щось удосконалити, додати людей, і вперед! Чи хтось зацікавлений не в покращенні соцпослуг а у створенні певної структури …А смисл? Егеее…
Якщо пан Вовченко вважає за необхідне внести пораду по даній темі, він міг би особисссссто прийти в центр соціальних служб ( саме така назва комунального закладу) та подати свої поради.
А писати в засобах масових інформації пані Вовченко трохи не етично.
До речі пан Олег.
Валентина Євгенівна Яворська, як і її весь колектив відзначені найвищою нагородою міста Канева-” За заслуги перед містом Канів”
А яку нагороду, подяку ви отримали працюючи в Міській раді?
Вовченко двічі був в АТО та два роки боронив Україну Так що Яворській ще далеко до нього
А за шо це яворській дали награду?
А що, жаба давить? Так, що прямо дихати не дає? Не бійся, будемо лікувати. Звертайся до сімейного лікаря.
За що дали? За те що появляється на роботі.
Мій чоловік від міськради нагород не отримував, але робив практичну роботу для військових та їх сімей.І ви це знаєте,а нагороди та ато- оос, та дві за Велику, як кажуть- ” За мужність в бою ” та ” За оборону України”.А виконком нагородив так: Коли він у 19 році пішов на Схід,а після контракту повернувся додому то у виконкомі сказали що ти тут більше не робиш…Щоб не гавкав те що не положено і не обстоював права ветеранів, сотаючи нерви таким з дозволу сказать орденоносцями
Як брати на війну то сина на вулиці впіймали та за півчаса провели влк та отправили на фронт
А коли вернувся калікою то ніхто і не подзвонить і не запитає як у його діла.
Не кажучи якісь психологічніі процедури провести з ним . А у його після приходу з війни криша їде.
Але тапер він нікому не нужен.
Не вказую імя сина бо він на мене сильно обідеться. Да за два года поки на фронті в самої кришу зносило. Тоже ніхто навідь не поцікавився моїм станом