Влітку у Каневі відбудеться Міжнародний економічного-гуманітарний форум UKRAINIAN ID.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «GetmanatUA».

Фонд гуманітарного розвитку України в партнерстві з міською адміністрацією Канева та Торгово-промисловою палатою України оголошують про створення Міжнародного економічно-гуманітарного форуму UKRAINIAN ID.
Заплановано, що форум щорічно відбуватиметься у Каневі.

UKRAINIAN ID має стати найпотужнішим у Східній Європі форумом, який піднімає питання нероздільності та взаємозалежності двох чинників гармонійного розвитку держав: економіки та людського капіталу. Як вважав Д-р Богдан Гаврилишин (1926-2016), видатний українець, всесвітньовідомий економіст та футуролог, співзасновник першого Економічного форуму в Давосі: «Потенціал України величезний, перш за все завдяки людському капіталу та природнім ресурсам. Пройшовши шлях народження нації у 2014 році, ця країна може стати прикладом нової парадигми світового ладу, заснованої на співпраці, цінностях та відповідальності, а її молодь вже зараз є рушієм таких змін».

Тема першого UKRAINIAN ID: «План на завтра: стратегія успішної країни».

«Україна, як одна з найбільших країн Європи, може і має стати тим місцем, де відбуватиметься світова дискусія щодо ефективних моделей сталого розвитку сучасних держав. Країна може бути економічно успішною лише за умов, коли розвиток людського капіталу є її головним пріоритетом. Адже ефемерними виглядають перспективи розвиненої економіки, успішного бізнесу, залучення інвестиції в державі, яка катастрофічно падає у світових рейтингах людського розвитку. Ми маємо змінити цю ситуацію. Під час перемовин із провідними економістами, дипломатами, лідерами думок та потенційними партнерами щодо організації Форуму UKRAINIAN ID його порівнювали із Всесвітнім економічним форумом у Давосі з точки зору поставлених завдань», – заявила Наталія Заболотна, президент Фонду гуманітарного розвитку України, громадський та культурний діяч, ініціатор Форуму.

Канів обрано місцем проведення Форуму не випадково. Це – місце сили, місто-символ, географічний та духовний центр нашої країни. І, водночас, місто нерозкритого економічного, соціокультурного, а також туристичного потенціалу, який ініціатори Форуму прагнуть відкрити Україні та світу. Разом із тим, метою UKRAINIAN ID є створення та відпрацювання моделі економічного зростання та успіху регіональних центрів на прикладі Канева, який має усі шанси стати ключовим напрямком внутрішнього та зовнішнього культурного туризму.

«Я вдячний Фонду гуманітарного розвитку України за обрання Канева місцем прописки «українського Давосу». Я переконаний, що консолідація зусиль місцевої громади, громадських діячів та ділових кіл, перетворить Канів на місто майбутнього та надасть необхідний імпульс для відродження культурного туризму й сталого економічного розвитку нашого міста, а також моделлю для інших міст України », – заявив Ігор Ренькас, міський голова Канева.

Щороку за участі світових лідерів, представників бізнесу, медіа, громадянського суспільства, діячів культури, політики Форум UKRAINIAN ID генеруватиме соціокультурний поступ, вироблятиме сучасні моделі економічного зростання та інфраструктурних змін в Україні та світі.

Цього року дискусія відбуватиметься в рамках п’яти тематичних панелей: «Економіка», «Громада», «Технології», «Культура» та «Гуманітарна безпека». Серед питань, які підніматимуться під час дискусій – зміна глобальної економічної парадигми, баланс між примноженням капіталу та відповідальним ставленням до здоров’я громадян, рівність у суспільстві, виклики та можливості децентралізації, «вага» культурного капіталу, перспективи України як експортера інновацій чи «інтелектуальної сировини».
«Запускаючи форум Ukrainian ID, ми переслідуємо дві мети. По-перше, продемонструвати всьому світу, що підприємницький дух завжди був притаманний українцям. По-друге, привернути увагу світу до України через реальні реформи та досягнення. На жаль, два мільйони українців, які, за оцінками соціологів, виїхали в останні роки із України, не завжди були провідниками позитивної інформації про нашу державу. Тому дуже важливо зараз показувати світу сильні сторони нашого бізнесу, адже нам є чим пишатися» – підкреслив Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України.

Паралельно з Форумом UKRAINIAN ID 7 липня у Каневі стартує перший міжнародний фестиваль «Доба Шевченка». Мультидисциплінарний фестиваль відбудеться у новому для України форматі: музика, театр, кіно, література та візуальне мистецтво у режимі non-stop протягом 24 годин. Головною метою фестивалю є відкриття для десятків тисяч молодих українців відновленого культурного туристичного маршруту до Канева, насиченого історією та сучасним культурним контентом.

Натхненням та моделлю розвитку Канева організатори Форуму вбачають іспанське місто Більбао, де будівництво Музею сучасного мистецтва Ґуґґенхайма стало поштовхом до оновлення та розвитку сучасної туристичної інфраструктури. Саме музей став епіцентром міжнародного культурного туризму, який всього за декілька років перетворив депресивне індустріальне містечко на одну з найзнаковіших культурних столиць Європи.
Міжнародний економічно-гуманітарний форум UKRAINIAN ID та Міжнародний мультидисциплінарний фестиваль «Доба Шевченка» мають ще й благодійну мету.

Цього року Форум у Каневі, відбуватиметься 7-8 липня.

Реєстраційні внески Форуму та кошти з продажу квитків на Фестиваль будуть спрямовані на завершення будівництва Шевченкового культурного центру, про який тисячі канівчан мріють ще з 1984 року.
З питань акредитації просимо звертатися до координатора оргкомітету форуму UKRAINIAN ID: Ольга Кирилова, info@ukr-hdf.org, +38067 466 55 11.

Нагадаємо нещодавно ми повідомляли, що у Каневі відбудеться семінар для ОСББ: «Як зменшити витрати на опалення у багатоквартирному будинку».