Вже кілька тижнів молоде подружжя із Дніпра мешкає в сільській хатині у Беркозівці, яку вдалось відновити завдяки грантовому конкурсу «Час діяти, Канівщино!», що реалізовує Фонд «МХП-Громаді» у партнерстві з Миронівською птахофабрикою.

Про це повідомляє Kanos посиланням на інформацію пресслужби ПрАТ «Миронівської птахофабрики».

«Виїхати десь у більш безпечне місце ми не наважувалися до останнього. Хоча інтуїтивно я відчувала таку потребу. Але потужний ворожий удар по Дніпру, що 14 січня зруйнував багатоповерхівку, став останньою краплею. Це було зовсім поруч з нашим будинком. Тому вирішили їхати», – зауважила Оксана.

Молоді люди мали у Дніпрі свою справу – разом створили центр розвитку для дорослих та дітей. Влад працював реабілітологом, Оксана – психолог та соціальний педагог. Поки окремі консультації вони проводять онлайн для клієнтів з Дніпра, однак кажуть, що вже вивчають можливості й потреби, аби продовжити професійну справу на Канівщині.

«Ми звикли до великого міста, до свого побуту й стилю життя. Але зараз маємо інші пріоритети, вони про безпеку, про живе спілкування, про єдність навколо спільних ідей, тому адаптовуємося в новому помешканні, новому середовищі й облаштовуємо своє життя тут, у Беркозівці», – додає Оксана.

Власне проєкт, який торік у вересні став переможцем конкурсу, так і називається – «Будинки для ВПО». Його ініціаторами стали представники громадської організації «Творці простору» – кияни Дмитро Лебедєв та Оксана Кагарлицька, які й самі лише кілька років тому відкрили для себе переваги життя в селі. Ще раніше разом із однодумцями вони придбали в Беркозівці кілька занедбаних будинків, аби привести їх до ладу та використовувати для відпочинку з друзями. Коли ж з початком війни в Україні люди почали шукати більш безпечні регіони для переїзду, Дмитро та Оксана вирішили, що було б чудово облаштувати один із будинків саме для переселенців і облаштували.

Попри те, що будинку близько ста років, завдяки спільній праці, підтримці МХП та Степанецької громади, за кілька місяців тут було створено умови прийнятні для життя.

«Звичайно роботи було багато – починаючи від прибирання чагарників на прибудинковій території й до практично повної реконструкції всередині хатини, – розповідає Оксана. – Стеля, стіни, підлога, вікна, двері тощо – все це теж було відремонтовано, пофарбовано або взагалі замінено. Також перебудували пічне опалення, замінили проводку й підвели воду до будинку, встановили бойлер, ванну аби нові господарі мали елементарний комфорт».

Загалом, за словами Оксани, на увесь проєкт було витрачено майже 160 тис. грн, з яких 100 тис. грн – внесок МХП, а решту у вигляді власних коштів та праці інвестували самі автори ідеї. До облаштування ж будинку долучилися як активісти ГО «Творці простору», так і місцеві жителі, сусіди. А в Степанецькій ОТГ та безпосередньо Беркозівському старостаті допомогли з дровами для опалення, провели інтернет та надали базові продукти харчування.

Коментуючи реалізацію проєкту, Віталій Очеретяний, представник Фонду «МХП – Громаді», зауважив, що нині для компанії важливо підтримати тих, хто цього потребує найбільше. А також додав, що приїзд молодих освічених прогресивних людей до Беркозівки, їх професійний досвід може бути корисним для всієї громади.

На зображенні може бути: їжа та у приміщенні

На зображенні може бути: 3 людини та у приміщенні

На зображенні може бути: 1 особа, десерт та у приміщенні

На зображенні може бути: 1 особа

Немає опису світлини.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що гуманітарний вантаж із ковдрами, матрацами та спальними речами для переселенців доставили у Канів.