Цех з виробництва сурогату, добовий оборот якого складав близько трьох тисяч літрів, було обладнано на території однієї з промислових зон міста Черкаси. Готову продукцію реалізовували на території Черкаської та ряду інших областей.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію сектору комунікації поліції Черкаської області.

Під час проведення оперативних заходів, поліцейські Черкаської області отримали інформацію проте, що на території міста Черкаси діє потужний підпільний цех з виготовлення сурогатного алкоголю. Інформація підтвердилася.

27 грудня під час слідчих дій оперативники управління карного розшуку спільно зі слідчими та бійцями спецпідрозділу «Корд» на території однієї з промислових зон  Черкас виявили будівлю, в якій здійснювалося незаконне виготовлення алкогольної продукції. Так, в одному з приміщень будівлі, зловмисники обладнали цех по виготовленню алкогольних напоїв під виглядом горілки та коньяку. В іншому приміщенні, в антисанітарних умовах готову продукцію розливали у 5-ти літрові «ПЕТ-пляшки» та упаковки «bag-in-box» з емблемою відомої торгової марки. 

Загалом, під час проведеного санкціонованого обшуку слідчими виявлено та вилучено понад 7 тон незаконно виготовлених підакцизних товарів, в тому числі горілки, коньяку та спирту. Крім того, вилучено обладнання для незаконного виготовлення та пакування алкогольних виробів, порожню тару, картонні упаковки,  двигуни, лічильники, шланги, бочки, каністри та чорну бухгалтерію, відповідно до якої добова потужність цеху складала близько трьох тисяч літрів алкоголю. Також, вилучено три вантажні мікроавтобуси, які зловмисники використовували для здійснення своїх протиправних дій. 

За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за статтею 204 Кримінального кодексу України. Вилучений алкоголь  буде направлено на експертизу для встановлення, чи несе він загрозу для життя і здоров’я людей, які могли його вживати. 

Наразі проводиться комплекс слідчих розшукових дій з метою встановлення повного кола осіб, причетних до вчинення даного кримінального правопорушення. 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що із Нового року за водіння у стані  алкогольного сп’яніння передбачена кримінальна відповідальність.