Кабмін подав у Раду проєкт закону про засади адміністративно-територіального устрою України.

Про це повідомляє «Kanos»  із посиланням на інформацію із сайту «Прочерк».

Проєкт уточнить поняття адміністративно-територіальних одиниць в Україні. А також закріпить за урядом права утворення і ліквідації адміністративно-територіальних одиниць, встановлення і зміна їх меж. За Кабміном залишиться право визначати, яка кількість жителів необхідно для того, щоб населений пункт вважався містом, чи в місті утворювалися райони.

Отже, щоб населений пункт називався містом, необхідно, щоб в ньому було не менше 20 тисяч жителів, які проживають переважно в спорудах компактної забудови, а також промислові і переробні підприємства, підприємства комунального господарства і розвинена соціальна комунальна і транспортна інфраструктура.

В результаті, згідно з визначенням міста на Черкащині залишаться містами лише Сміла, Умань, Золотоноша, Канів та Черкаси.

Повідомляється, якщо населений пункт з чисельністю не менше 5 тисяч жителів буде складатися з переважно садибної забудови, а також мати залізничні вузли, гідротехнічні та інші споруди, такий населений пункт може називатися селищем. Інші ж вважатимуться селами. Один або кілька населених пунктів можуть об’єднатися в громаду. А об’єднання громад із загальною кількістю не менше 150 тисяч жителів буде вважатися районом. Область буде складатися з районів.

У законопроєкті також хочуть закріпити порядок перейменування населених пунктів. Місцева рада повинна буде звернутися зі спеціальним поданням в Кабмін, той підготує проєкт рішення для Верховної Ради, а вона повинна буде проголосувати за нього. А ось для перейменування громад рішення Ради не буде потрібно, Кабмін зможе це зробити сам після звернення органів місцевого самоврядування.

Проєктом Закону також:

1) вводяться поняття: адміністративно-територіального устрою України, адміністративно-територіальної одиниці, населеного пункту та інші;

2) встановлюються: засади на яких будується адміністративно-територіальний устрій, органи, до повноважень яких належить розгляд і вирішення питань адміністративно-територіального устрою, порядок утворення та ліквідації адміністративно-територіальних одиниць, встановлення і зміна їх меж, віднесення населених пунктів до категорії сіл, селищ, міст, найменування і перейменування населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць;

3) врегульовуються питання щодо Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів.

Проєктом Закону не визначається адміністративно-територіальний устрій (перелік адміністративно-територіальних одиниць) України, що повинно бути врегульовано Законом України «Про адміністративно-територіальний устрій».

Нагадаємо, одним із основних завдань Уряду є створення трирівневої системи адміністративно-територіального устрою: громада; район (повіт); область (регіон).

o_1c6uqkak5k2g11sok79fem3k01f

o_1c6uqln6a1spb5j1kkj1o2kiof1u

o_1c6uovv5tr2e1dj1g281niuq1e10

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що районний будинок культури опинився під загрозою існування.