На розгляд депутатів Канівської міської ради виносять проєкт рішення «Про припинення діяльності комунального закладу «Будинок культури» Канівської міської ради.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на оприлюднені проєкти рішень до чергового засідання Канівської міської ради.

Міська рада планує припинити діяльність юридичну особу – комунальний заклад «Будинок культури» Канівської міської ради (код за ЄДРПОУ 02135997, юридична адреса: 19003, Черкаська область, місто Канів, вулиця Героїв Небесної сотні, 66) шляхом ліквідації та утворити ліквідаційну комісію з припинення комунального закладу «Будинок культури» Канівської міської ради (далі – ліквідаційна комісія) відповідно з додатком.

Ліквідаційній комісії в строки, установлені законодавством, повідомити державну службу зайнятості про прийняття рішення щодо ліквідації комунального закладу «Будинок культури» Канівської міської ради, зазначивши строки вивільнення працівників, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направити списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

Встановити строк для заяв кредиторами своїх вимог - два місяці з дня оприлюднення на офіційному сайті Канівської міської ради повідомлення про припинення діяльності шляхом ліквідації - у встановленому законом порядку.

У пояснюючій записці до проєкту рішення зазначено, що у закладі збудованому у 1961 році станом на лютий цього року – відсутнє опалення, будівля потребує капітального ремонту. За відсутністю коштів в місцевих бюджетах – скорочено майже всіх працівників творчих колективів. Цього року міська рада звернулася до міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка за підтримкою щодо створення в будівлі РБК першого в Україні музейного закладу, присвяченого творчості народного художника України, почесного громадянина Канева – Івана Марчука.

Поряд з цим продовжено будівництво Будинку культури на 700 місць, який з листопада 2005 року отримав дозвіл на початок виконання будівельних робіт під «Шевченківський Культурний центр з виділенням пускового комплексу». Завершення будівництва та введення в експлуатацію нового Будинку культури з минулого року підтримало Міністерство культури та інформаційної політики України та Черкаська обласна рада.

На даний час в місті функціонує міський Будинок культури на 720 місць, як структурний підрозділ відділу культури виконавчого комітету Канівської міської ради. На його базі працюють 16 клубних формувань (257 учасників), з них – 5 клубних для дітей та підлітків  (113 учасників). За минулий рік колективом МБК проведено – 60 культурно-мистецьких загально-масових заходів, які відвідало 12 162 людей. Це з урахуванням карантинних обмежень. Для порівняння, тільки у І півріччі 2019 року було проведено – 108 заходів, які відвідало  28 383 людей.  

Таким чином, на даний час необхідно прийняти рішення щодо зміни профілю районного будинку культури на виставковий чи музейний заклад та введення в експлуатацію нового Будинку культури у правових межах забезпечення конституційних прав  громадян на задоволення їх культурних потреб згідно з нормативами забезпечення населення клубними закладами схваленою постановою Кабінету Міністрів України від 12.11.1998 № 1775.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що до кінця поточного року у Каневі планують добудувати Шевченківський культурний центр.