Для забезпечення права дітей від 2-х до 18-ти років із особливими освітніми потребами у Каневі планують створити «Інклюзивно-ресурсний центр».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на опубліковані проекти рішень до чергового засідання Канівської міської ради.

На розгляд депутатів Канівської міської ради виносять проект рішення «Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр».

У пояснюючій записці вказано на значне зростання в останні три роки кількості дітей із особливими потребами у місті Каневі. Адже у 2017-ому році в ПМПК перебуває на обліку 1973 дитини з порушеннями розвитку, з них 327 дітей потребують психолого-педагогічної корекції.

У розрізі області Канів посідає третє місце щодо організації інклюзивного навчання. Відтак станом на 12.12.2017 у місті на інклюзивному навчанні перебуває 18 дітей у ЗНЗ та 3 дитини у ДНЗ. На базі зазначених вище освітніх закладів для дітей з особливими освітніми потребами сформовано 9 класів і 2 групи.

Варто відзначити, що фінансування «Інклюзивно-ресурсного центру» при відділі освіти виконавчого комітету Канівської міської ради  потребує коштів з місцевого бюджету.

Для надання психолого-педагогічної допомоги в центрі планують ввести такі посади: вчителя-логопеда, вчителя-дефектолога, практичного психолога, вчителя лікувальної фізкультури.

Для діяльності Центру необхідні приміщення, у яких облаштовуються приймальні, кімнати для надання індивідуальної психолого-педагогічної допомоги, проведення групових психолого-педагогічних занять, вчителя-логопеда, занять з лікувальної фізкультури, фахівців центру, проведення спільних засідань фахівців центру, кабінет директора центру, технічні приміщення тощо.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у сюжеті «5 каналу» висвітлили реалізацію інклюзивної освіти у Каневі.