У колишньому районному будинку культури планують створити музей Почесному громадянину Канева, всесвітньо відомому художнику Івану Марчуку.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

«У центрі Канева вже є діючий міський будинок культури. Також маємо надію на завершення довготривалого будівництва Шевченківського культурного центру. Тож ще одна будівля саме як будинок культури місту непотрібна. Але саме по собі приміщення цікаве. До того ж розташоване воно в історичній частині міста. Поруч – Успенський собор, датований ХІІ століттям, Меморіальний парк, музей народного декоративного мистецтва… Так виникла ідея відкрити тут ще один, і присвятити його народному художнику України, Генію сучасності Іванові Марчуку», - зауважив Канівський міський голова Ігор Ренькас.

Нагадаємо, з 2018 року Іван Марчук – Почесний громадянин Канева. Тут, неподалік від Тарасової гори, він має власне помешкання та проводить багато свого часу в нашому місті. Зізнається, саме Канів є для нього джерелом натхнення для творчості… Серед його робіт можна чимало знайти і присвячених, власне, Каневу, побачити знайомі для себе місця, впізнати старовинні вулички…

«Творчістю Марчука захоплюється без перебільшення увесь світ, але в Україні досі не відкрито жодного музею Івана Степановича. Для нас буде честю виправити цю непоправну помилку і стати першим містом, де відкриється такий музей. Цю ідею ми вже озвучили представникам самого художника і отримали схвальні відгуки. Також звернулися до Міністра культури і інформаційної політики України Олександра Ткаченка», - відзначив Ігор Ренькас.

На сьогодні будівля, звісно, не пристосована для розташування в ній музею. Але проведення ремонту дасть змогу не тільки відкрити перший в Україні музей Івана Марчука, а й в подальшому організовувати тут проведення творчих вечорів, фестивалів та інших культурних заходів, що зацікавить не тільки українське суспільство, а й іноземних поціновувачів мистецтва.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що завдяки перемозі у конкурсі мікрогрантів у Козарівці відкрили творчо-розвивальний центр «Гармонія» (фото).