Рішення «Про створення комунального підприємства «Шевченківський культурний центр» було ухвалено в ході засідання позачергової сесії Канівської міської ради, що відбулося у п’ятницю, 8 жовтня. «За» підтримку проекту рішення одноголосно проголосували 23 присутні депутати.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Комунальне підприємство «Шевченківський культурний центр» створюють з метою забезпечення його функціонування як майнового комплексу у перехідний період: від здачі об’єкту підрядною будівельною організацією, введення його в експлуатацію та прийняття на утримання Міністерством культури та інформаційної політики.

Зведення канівського довгобуду (будинку культури) розпочалося ще у 80-х роках, однак завершилося лише у вересні цього року, у рамках програми Президента України Велике Будівництво. Об’єкт, який будувався державою для задоволення потреб української спільноти та Канівської громади зокрема, нарешті слугуватиме за своїм призначенням.

«Ми всі разом повинні «вдихнути в канівський довгобуд життя». Реальний внесок області в перехідний період – це цільова субвенція на утримання Шевченківського культурного центру в сумі 1,5 млн. гривень. Оскільки весь 4 поверх будівлі центру займе школа мистецтв, то і місто фактично вкладатиме кошти в його життєдіяльність», ˗ підкреслив голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Скічко під час останнього візиту до Канева.

«Утримання Шевченківського культурного центру за кошти місцевого бюджету – це непосильний тягар для нашої громади. Попередньо ми провели фінансові розрахунки, відповідно до яких обрахували приблизну вартість утримання закладу разом з виплатою заробітної плати працівникам ( орієнтовно 30 осіб). Так, у літній період ця сума складатиме біля 300 тис. грн. в місяць, взимку – 700 тис. грн. в місяць. Для міста з населенням у 24 тисячі мешканців – це нереальна сума витрат. Тож перебуваючи з робочим візитом у Києві, я зустрівся з заступником керівника Офісу Президента України Кирилом Тимошенком та озвучив ці моменти. І нас почули та зрозуміли. Тому створення комунального підприємства «Шевченківський культурний центр» зараз по суті дає можливість запустити його роботу і реалізувати кошти з обласного бюджету у сумі 1,5 млн. грн., які виділені на сьогодні. В подальшому, орієнтовно з нового року, заклад перейде на баланс Міністерства культури та інформаційної політики як один з підрозділів Шевченківського національного заповідника», - зауважив Канівський міський голова Ігор Ренькас. - «Хочу зазначити, що ми проводили зустрічі і з представниками Шевченківського національного заповідника, які схвально відгукнулися на цю пропозицію. Вони також запропонували кандидатуру Ігоря Шаповалова на посаду директора новоствореного комунального підприємства. Цю пропозицію я підтримав».

Додамо, незабаром відбудеться офіційне відкриття Шевченківського культурного центру, а поки тут тривають завершальні роботи з благоустрою прилеглої території.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Канівській багатопрофільній лікарні почали працювати на комп’ютерному томографі (фото).