Спільнодія «Маршрути з ментального здоров’я в Канівській громаді» відбулася 23 січня на базі Канівської служби зайнятості за участі представників соціальних служб, медичних закладів, освітян, молодь, громадських організацій та інших фахівців, які разом працюють над збереженням та покращенням ментального здоров’я у громаді.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

На початку заходу директорка міського центру соціальних служб, консультантка з ментального здоров’я Валентина Яворська зазначила, що його головна мета – не лише об’єднати надавачів різних послуг у єдину систему, але й забезпечити інформування громади про можливості підтримки.

«Ментальне здоров’я під час війни надважливе. Тому кожен житель громади має знати, до кого звернутися в разі потреби, і бути впевненим, що допомога буде швидкою, якісною та доступною», – зазначила вона.

Увагу учасників привернула презентація збірника «Маршрути послуг з ментального здоров’я у Канівській громаді». У ньому представлено основних надавачів послуг сфери ментального здоров’я у дев’яти секторах: охорона здоров’я, соціальна сфера, культура, молодь та спорт, ветеранська політика, неурядові організації, цифрові інструменти та інші надавачі. Також тут описано, які послуги можна отримати, де їх отримати та контактні дані організацій, які надають ці послуги.

Присутні обговорили, як важливо вчасно звертатися до фахівців, отримувати кваліфіковану допомогу та дбати про власне психічне благополуччя. Успішними кейсами у сфері ментального здоров’я поділися директорка Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Горьова, координаторка ветеранського простору «Патріот» Наталія Жирна, очільниця служби зайнятості Оксана Дрозденко та інші учасники заходу.

«Дякую кожному, хто долучився та  поділився власним досвідом. Разом ми будуємо спільноту, де турбота про психологічне здоров’я є природною і невід’ємною частиною нашого життя. Зауважу, наш «Маршрут послуг з ментального здоровʼя», – динамічний документ, який може доповнюватися, тому ми завжди відкриті до нових пропозицій і доповнень», – підсумувала Валентина Яворська.

День спільнодії «Маршрути послуг з ментального здоров’я» став важливим кроком до налагодження якісної системи ментального здоров’я у Канівській громаді. За словами учасників, такі заходи не лише сприяють створенню нових можливостей для громадян, а й зміцнюють взаємодію між владою, фахівцями та суспільством у побудові здорового майбутнього.

Посилання на маршрути послуг з ментального здоров’я у Канівській міській територіальній громаді – https://kaniv-rada.gov.ua/news/1737613320/.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що порядок забезпечення ліками онкохворих у Канівській громаді затвердив виконком.