На території комунального закладу «Канівська санаторна школа Черкаської обласної ради» відбулося урочисте закриття І (територіального) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівського міського центру туризму.

У Канівській територіальній громаді Гра тривала з 19 квітня по 24 травня 2023 року. Організатори Гри - Комунальний заклад «Канівський міський центр туризму Канівської міської ради Черкаської області» (директор – Тетяна Дорошенко). До суддівства були залучені педагоги закладів освіти Людмила Перебийніс, Сергій Вдовіченко, Георгій Кривіцький, Володимир Гурбич, Микола Козин, Михайло Шармар, Олександр Болдирєв, Валентин Болдовський, Костянтин Анісімов, Юлія Анісімова, Ірина Коваленко, Альона Шалена та представник Канівської ГО «Союз ВДВ» Віталій Литвинов.

Для участі у Грі зареєструвалися 6 роїв закладів загальної середньої освіти Канівської територіальної громади. Кожен рій під час випробувань демонстрував свої навички та вміння за графіком (відповідно до жеребкування) на етапах: конкурс строю та пісні «Впоряд», «Стрільба з пневматичної гвинтівки», «Саперна підготовка», «Метання гранати», «Тактична підготовка – дії підрозділу в бою», інтелектуальна гра-вікторина «Відун».

Першим, 19 квітня, стартував рій «Побратими»  Комунального закладу «Канівська санаторна школа Черкаської обласної ради» (керівник рою Сергій Вдовіченко). Їхньою родзинкою було те, що у складі рою налічувалося тільки 2 хлопці, а то всі дівчата.  Найкраще джури проявили себе під час муштрового впоряду (стройової підготовки) – їх дії були чіткими, злагодженими, синхронними. У цього рою було найбільше влучень в мішені під час стрільби з пневматичної гвинтівки (найкращий стрілок Гри – джура рою Тетяна Янковська). Найкраще відпрацювали джури і на етапі «Тактична підготовка – дії підрозділу в бою»: команди ройового були чіткими та послідовними, дотримано порядок виконання положень бійців відповідно до визначених рубежів, правильне індивідуальне використання зброї. На даних етапах рій отримав І (перші) місця.

Наступними,  26 квітня, виступив рій «Кулак» Канівської загальноосвітньої школи    І-ІІІ ступенів № 3 Канівської міської ради Черкаської області (керівник рою Микола Козин). Джури проявили себе витривалими та впевнено йшли на всіх етапах Гри. Найкраще розкрилися під час демонстрації вмінь і навичок з тактичної підготовки (ІІІ місце).

3 травня проходили випробування учасники рою «Нащадки козаків» Комунального закладу «Хмільнянський ліцей Канівської міської ради Черкаської області» (керівник рою Олександр Болдирєв). Гарно розпочали та постійно тримали золоту серединку: вибороли ІІІ місце у конкурсі муштрового впоряду та на етапі «Метання гранати»; ІІ місце отримали за тактичну підготовку та вікторину «Відун».

Достойно представив командну роботу 10 травня  рій «Грім литаврів» Канівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені  Т. Шевченка Канівської міської ради Черкаської області (керівник рою Володимир Гурбич). Вправно відпрацювали на етапі «Саперна підготовка» та отримали І місце: одні джури виявляли щупами на визначеній ділянці ворожі міни, інші –  вміло здійснювали тактичне прикриття групи  – за вправне виконання муштрового впоряду вибороли ІІ місце;  на етапі «Стрільба з пневматичної гвинтівки» та у вікторині «Відун» здобули ІІІ місце.

17 травня на етапах Гри змагався рій «Росичі» Комунального закладу «Межиріцький ліцей Канівської міської ради Черкаської області» (керівник рою Михайло Шармар). Найкраще джури продемонстрували свої навички та вміння на етапі «Метання гранати» та у вікторині «Відун» (І місце); у стрільбі з пневматичної гвинтівки та у саперній справі вибороли ІІ місце.

В завершальний день змагань 24 травня свої вміння демонстрували джури Рою «Характерники» Канівської гімназії імені Івана Франка Канівської міської ради Черкаської області (керівник рою Мирослав Мартинюк) та здобули ІІ призове місце на етапі «Метання гранати».

Відповідно до отриманих результатів Гри загальнокомандні призові місця вибороли:

І місце – Рій «Побратими» Комунального закладу «Канівська санаторна школа Черкаської обласної ради» (керівник рою Сергій Вдовіченко);

ІІ місце – Рій «Росичі» Комунального закладу «Межиріцький ліцей Канівської міської ради Черкаської області» (керівник рою Михайло Шармар);

ІІІ місце – Рій «Грім литаврів» Канівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г. Шевченка Канівської міської ради Черкаської області (керівник рою Володимир Гурбич).

На урочистій лінійці закриття з вітальним словом виступила заступник міського голови Тетяна Жівотова, яка привітала рої із завершенням І (територіального) етапу Гри та вручила подяку міського голови головному судді Гри, вчителю предмета «Захист України», майору Сергію Вдовіченку.

Анна Канівець, виконуюча обов’язки начальника відділу освіти, нагородила грамотами переможців Гри та  вручила їм подарункові пакети від  ЮНІСЕФ. Відзначила подяками роботу організаторів Гри, суддівської колегії та керівників роїв.

Тетяна Дорошенко, директор Канівського міського центру туризму, нагородила грамотами  найкращих учасників роїв у видах змагань.

Вітаємо переможців І (територіального) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).  

Гра проходитиме і в наступному навчальному році. То ж організатори запрошують юних джур гуртуватися та активно долучатися до змагань.

Детальніше ознайомитися із проведенням Гри можна на сайті Комунального закладу «Канівський міський центр туризму Канівської міської ради Черкаської області» перейшовши за покликанням Гра «Джура».

Возможно, это изображение 4 человека

Возможно, это изображение 10 человек и текст

Возможно, это изображение 2 человека и текст

Возможно, это изображение 3 человека и текст «ΓΡΑΜΟΤΑ n THR»

Возможно, это изображение 2 человека

Возможно, это изображение 3 человека и текст

Возможно, это изображение 7 человек

Возможно, это изображение 8 человек

Возможно, это изображение 7 человек

Возможно, это изображение 9 человек

Возможно, это изображение 9 человек

Возможно, это изображение 8 человек и трава

Возможно, это изображение 9 человек, люди занимаются стендовой стрельбой и трава

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що питання облаштування укриття для дитячого садочка «Сонечко» обговорили на робочій нараді у міськраді.