Антициклон, який вже тиждень панує над Україною, встановився по всій товщі тропосфери і навіть простежується в нижній стратосфері на висоті 10-12 км. Саме він перекрив шляхи свіжим вітрам та заблокував західні процеси, з якими пов’язані атлантичні циклони, а значить і дощі.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

За попередніми прогностичними розрахунками, найближчі 10 днів антициклон продовжить «випробовувати» Черкащину спекою. Тропічні, навіть екваторіальні ночі 20-25º, вдень сильна спека 35-39º, на поверхні ґрунту більше 60º.

Проте, через перегрівання земної поверхні в окремих районах можуть виникати потужні висхідні потоки, які провокуватимуть короткочасні грозові дощі.

Антициклон гарантує не тільки ясне небо, а й не дає можливості розсіюватися в атмосферу викидам автомобілів та промислових підприємств, що зумовлює накопичення шкідливих домішок в приземному шарі атмосфери.

В умовах міста спека завжди переноситься гірше. Під прямими променями сонця асфальт та стіни будинків можуть нагріватися до 65-70°. З кожного квадратного метра поверхні в спеку випромінюється 7-8 тисяч кілокалорій теплової енергії. Це і створює ефект фінської сауни. Але в парну ми заходимо на кілька хвилин, а в такій розжареній атмосфері людина може перебувати годинами. Для організму це серйозний стрес.

Бережіть себе! Вільний час, якщо є можливість, краще проводити на природі, за містом, біля водойм. Прогулянки в умовах міста, здійснювати в ранні ранкові або вечірні години.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що пожежа у Каневі знищила суху траву та сміття (фото).