Реалізували такий важливий та масштабний проєкт Фонд «МХП – Громаді» спільно зі Степанецькою ОТГ та за підтримки ПрАТ «Миронівська птахофабрика». Минулого тижня укриття презентували громаді.
Про це повідомляє Kanos посиланням на інформацію пресслужби ПрАТ «Миронівська птахофабрика».
Близько 300 місцевих школярів із середини січня нового 2023 року зможуть перейти до змішаної форми навчання. Таким чином половина дітей навчатиметься очно, а інша – дистанційно, щотижня змінюючи одна одну.
Як розповів директор школи Станіслав Яременко, сховище цілком відповідає вимогам Міносвіти. Так, час, щоб до нього дістатися складає не більше 5-7 хвилин, приміщення має два входи та належну конструкцію: «Нині сховище, збудоване практично з нуля на базі старого стрілкового тиру, відповідає всім вимогам для того, щоб у школі можна було проводити очний освітній процес. Тут є вентиляція і навіть встановлено систему рекуперації, завдяки чому здійснюється обігрів приміщення теплим повітрям. Крім того, у сховищі облаштовано санітарні кімнати, зону для харчування та надання медичної допомоги. Також будівля під’єднана до мережі Інтернет та має генератор на випадок відключення світла. Розраховане укриття на 170 осіб».
Очільник навчального закладу також наголосив, що це надзвичайно важлива подія для ліцею, адже можливості ходити до школи діти не мали з початку навчального року. Це підтверджує й мама першокласниці Ольга Гончаренко, яка тепер не хвилюватиметься за безпеку доньки відпускаючи її до школи: «Зрозуміло, що діти, які щойно прийшли до школи, не можуть навчатися дистанційно. Вважаю, що взагалі для молодших класів можливе лише очне навчання. Новим укриттям ми дуже задоволені – тепер і батькам, і вчителям і власне дітям буде безпечно та спокійно», – додала вона.
Вітаючи громаду з такою важливою подією очільник Степанецької ОТГ Олександр Яременко підкреслив, що на такий масштабний проєкт як будівництво укриття наважились завдяки підтримці й партнерству з боку МХП, які завжди поруч у вирішення актуальних потреб громади.
Водночас Юрій Мельник, заступник голови правління МХП, висловив переконання, що такий потужний навчальний заклад як Степанецький ліцей, де навчається майже 300 дітей, не має пустувати, адже тут є все необхідне для того, щоб діти здобували якісну освіту:
– Звичайно, прикро, що зараз нам доводиться робити укриття, а не інвестувати в якісь ініціативи мирного часу. Але сьогодні така реальність й ми зі всією готовністю підтримали це рішення громади. Воно правильне і це відповідь на виклики часу. Буквально за кілька місяців було зведене укриття, що має всі необхідні умови. І вже після зимових канікул діти нарешті підуть до школи.
Загалом Юрій Мельник відзначив, що нині МХП значною мірою фокусується на оборонних проєктах та допомагає військовим, однак попри це соціальним ініціативам теж є місце й увага. Більше того, на їх підтримку цьогоріч компанія спрямувала навіть більше коштів, ніж минулого мирного року. Це точно доводять грантові конкурси та інші можливості, які надає Фонд «МХП – Громаді»: «Ми зараз підводимо підсумки щодо конкурсу бізнес-ідей «Роби своє», грантів швидкого реагування «Час діяти, Україно!», їх локальних версій і те, що я бачу спілкуючись з людьми, – ці проєкти дуже справжні, щирі і вони дійсно потрібні у громадах».
Зі свого боку Тетяна Волочай, директорка фонду «МХП – Громаді», привітала степанецьких школярів, які нарешті зможуть як колись ходити до школи, навчатися в класах, дружити і це те живе спілкування, яке не можуть замінити жодні сучасні технології. Вона також подякувала бізнесу МХП – Миронівській птахофабриці, Урожаю, додавши, що саме завдяки успішній діяльності підприємств фонд може робити такі важливі проєкти у громадах Канівщини.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що діти канівських учасників АТО отримали подарунки до Дня святого Миколая (фото).
А в Каневі сказалі б – не відповідає генеральному плану міста…
і хоч ти головою бийся.
А якби Яременко жив у Мартинівці то може б і нам построїли б. А так стадіон кому-Степанцям, бомбосховище кому-Степанцям.
А куди дивляться мартинівські депутати громади?
Чи вони лише навчилися по команді Яременка руку піднімати?
До Яременка звернувся його брат, що йому потрібне в школі бомбосховище то він і зробив. Більш мабуть ніхто не звертався?
Чи може пани депутати покажите хоч олне депутатське звернення, яке ви адресували голові громади? Ні не було
Себе кантора не обділила. Премії виписують гарні
Так є бабушка Вєра Ласкава. Шо ж вона мовчить опозиціонерка. Де її запити?
А перед виборами казала, що якщо стане депутатом буде всіх Зоренків-Яременків на чисту воду виводити.
Обрали і сіла на дно