Під час виїзної наради на базі Степанецької ОТГ за участю голови Черкаської ОДА Сергія Сергійчука, керівників обласних профільних департаментів та відомств та голів ОТГ Черкащини відбулося відкриття стадіону зі штучним покриттям та амбулаторії сімейної медицини.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на власну інформацію.

«Провели першу спільну зустріч із головами об'єднаних територіальних громад Черкащини.

До кінця року завершимо створення спроможних громад, згідно перспективного плану буде 66 ОТГ.

Наступний крок – це фактичне реформування районного рівня. Нам потрібна ефективна влада і дієвий державний нагляд. Місцеві громади повинні бути не лише спроможними, але й відповідальними!

Формування нових районів має повністю розмежувати повноваження між районним рівнем і рівнем громад, чітко визначити ресурси для їхнього виконання», - зауважив Сергій Сергійчук піж час виїзної наради із головами ОТГ.

У заході взяв участь заступник Голови правління з корпоративної соціальної відповідальності МХП Ігор Лещенко. Коментуючи відкриття медзакладу, він наголосив, що це дуже важлива подія для громади: «Амбулаторія є, лікарі та медичний персонал є, тож тепер її треба наповнювати сучасним обладнанням та якісним сервісом».

Між іншим, на підтвердження цієї тези Ігор Лещенко вручив Олександру Яременку сертифікат від Благодійної організації «Благодійний фонд «МХП-Громаді» на 220 тис. грн на закупівлю двох сучасних аналізаторів для проведення лабораторних аналізів.

«Зі Степанецькою громадою ми маємо добрі партнерські відносини. Окрім податків від підприємств МХП, сюди також спрямовуємо значні кошти як соціально відповідальний бізнес. Минулого року ця сума сягнула 2 млн грн. У 2020 році ми якісно змінили формат взаємодії. Якщо раніше голова писав листа, у якому вказував проблему і ми допомагали, то зараз зовсім інший рівень співпраці – ми спільно реалізуємо проекти, залучаючи до цього процесу громаду. По перше, це дійсно показує чи потрібний той чи інший проєкт місцевим жителям, а по-друге, активізує людей, формує їх залученість та причетність до позитивних змін у своєму селі», - зауважив Ігор Лещенко.

Під час відкриття очільник області відзначив важливість події: «Тішить, що якісна медицина стає більш доступною на місцях! Тож дякую медичним працівникам, керівництву громади за ефективну працю! Хочеться побажати, щоб в медичні установи зверталося якомога менше людей і всі лишалися здоровими... Але в таких комфортних умовах і лікуватися приємніше».

У свою чергу голова ОТГ Олександр Яременко повідомив, що будівництво нової амбулаторії у Степанцях стало можливим завдяки державній програмі «Доступна медицина»:

«Загальна вартість проєкту згідно з кошторисною документацією склала 8,8 млн грн, з яких 10% – кошти громади. Тобто наш внесок склав близько 900 тис. грн. Однак, додам, що крім цього увесь благоустрій, зовнішні комунікації ми робили власним коштом і витратили на це ще близько 1 млн грн з місцевого бюджету», - зауважив Олександр Яременко.

У новій амбулаторії обладнано кабінет сімейного лікаря, стоматолога, є кабінет для щеплень, долікарський кабінет огляду дітей, лабораторія і дитячий куточок. Також є сучасне телемедичне обладнання, що дозволить комунікувати із вузькопрофільними фахівцями. Крім того, в майбутньому тут планується відкриття аптеки та кабінету УЗД.

Окрім цього у селі Степанці відбулось урочисте відкриття міні-футбольного поля зі штучним покриттям у межах державної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України», у якому взяли участь голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Сергійчук та начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Максим Зеленський.

Відкриття майданчику є продовженням розвитку футболу у селі, адже у Степанцях існує команда, яка грає у чемпіонаті Черкаської області серед команд вищої ліги «Росава». І найменшому поколінню є куди прагнути і з кого брати приклад.

Майстер-клас для юних футболістів провели учасники спортивного клубу «Росава».

Проєкт реалізований на умовах співфінансування коштів державного та місцевого бюджетів за ініціативи Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації та Степанецької громади.

Загальна сума - майже 1.5 млн грн.

«Це вже десятий відкритий майданчик в області у межах державної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України». Лишилося ще три. Всі вони мають типовий проєкт, який погодила Федерація футболу України. Вартість об'єкту становить майже 1,5 млн грн. Кошти 50/50 надійшли з державного та бюджету ОТГ», – зазначив голова ОДА Сергій Сергійчук.

Світлина від Сергій Сергійчук.

Світлина від Сергій Сергійчук.