У Каневі пройшов круглий стіл, присвячений питанню перспектив і проблем утворення Канівської міської об’єднаної територіальної громади.

Про це повідомляє  спеціальний кореспондент «Kanos».

На початку проведення круглого столу, його учасники та запрошені гості мали можливість оглянути роботи учасників творчого конкурсу «Єдина громада - сталий розвиток Канівщини» та шляхом таємного голосування оцінити ті, які сподобались найбільше.

Пізніше, розпочав засідання круглого столу в.о.керуючий справами Канівської міської ради Володимир Святелик, який розповів присутнім на якій стадії перебуває процес створення Канівської міської громади наразі та які основні кроки необхідно зробити для його завершення найближчим часом.

«Із Яблунівською та Литвинецькою сільською радою підписані меморандуми про співпрацю, де прописані наші подальші наміри спільної співпраці. Це реальні пункти, які можна виконати. Після ухвалення відповідних рішень буде підписаний меморандум і з Пекарівськівською сільською радою», - констатував Володимир Іванович.

Також посадовець визнав, що наразі процес створення Канівської об’єднаної територіальної громади затягується.

«Ми чекаємо остаточні рішення Литвинецької та Пекарівської  сільських рад. Тому просимо вже найближчим часом визначитися їх та надати необхідні документи. Адже нам би хотілося об’єднатися хоча б з цими чотирма громадами», - резюмував він.

Водночас, присутня під час обговорення Литвинецький сільський голова Галина Погребна зауважила, що мешканців, які пережили у минулому процеси об’єднання та роз’єднання,  страшать результати цих реформ.

«Я розумію, що куди  б не приєдналося моє рідне село – чи у Степанці, чи у Канів, воно завжди буде на другому місці, адже від Литвинця буде один-два депутати, а все вирішуватиме більшість депутатів», - пояснила свою позицію сільський голова.

Також певні переживання у неї викликає і вирішення земельних питань та виконання  обіцянок з боку міста у разі утворення громади.

«Скільки разів ми йшли на зустріч міській владі і виділяли не один раз земельні ділянки під кладовище? Просимо – зробіть, будь ласка, дорогу, щоб люди побачили, що канівчани турбуються про них», - емоційно зазначила Галина Погребна.

В свою чергу Яблунівський сільський голова Віктор Огороднік також переконаний, що наразі процес об’єднання гальмується.

«Понад півроку назад ми прийняли всі необхідні рішення сільської ради. Ми постійно нарікаємо, що йде гальмування процесу у державі, але мені очевидно, що ми його самі й гальмуємо. У селі росте напруга та розчарування, адже люди побачили, що Канів хоче приєднати майже решту району», - констатував він.

Відтак, після тривалого обговорення присутні проголосували за прийняття резолюції за результатами круглого столу. У документі висловлена рекомендація депутатам міської ради пришвидшити процес створення громади, в.о. керуючому справами Володимиру Святелику було запропоновано винести на розгляд сесії проект рішення щодо об’єднання із Яблунівською та Литвинецькою сільськими радами, а міському голові у 10-денний термін підготувати розпорядження щодо прискорення процедурних питань створення Канівської ОТГ.

 

Відео – Віталій Якимець