Із нагоди 85-ої річниці із моменту відкриття сучасного Шевченківського меморіалу у Каневі на Тарасовій горі відбулися урочистості та перегляд фільму «Повернення. Василь Кричевський» за участі громадськості, представників міської влади, Шевченківського заповідника та численних гостей.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Присутні  вшанували пам'ять великого поета Тараса Шевченка, поклавши квіти до його могили, а згодом у конференц-залі музею Тараса Шевченка відбулася творча зустріч з авторами фільму «Повернення. Василь Кричевський» та власне його перегляд в межах всеукраїнського кінотуру. На перегляд фільму завітали секретар Канівської міської ради Оксана П’яткова та заступниця міського голови Тетяна Жівотова.

Всеукраїнський кінотур триває з нагоди минулорічного 150-річчя видатного митця Василя Кричевського. У фільмі знявся його онук, майстер декоративного мистецтва Василь Лінде-Кричевський, який приїжджав із США в Україну для зйомок, аби відтворити щоденник зіркового діда та з’ясувати, ким він був насправді. Насолодитися фільмом вже встигли у 6 містах України: Харкові, Полтавщині, Одесі, Івано-Франківську, Львові, Вінниці і ось показ відбувся і у Каневі.

Перегляд фільму пройшов на одному подиху. Глядачі мали змогу поспілкуватися з авторами фільму та отримати вичерпні відповіді на усі питання. Також присутні згадали зйомки у Каневі, поділилися планами на майбутнє.

За інформацією Шевченківського національного заповідника, наступна зустріч у Каневі запланована на осінь цього року. Під час неї  має відбутися  показ фільму для школярів та студентської молоді.

Фото без опису

Нагадаємо нещодавно ми публікували матеріал до  85-річчя відкриття сучасного Шевченківського меморіалу (фото).

Фото - Тарасова гора