Міністерство культури та соціальних комунікацій передало Успенський собор в оперативне управління Шевченківському національному заповіднику.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію генеральної директорки Шевченківського національного заповідника Валентини Коваленко.

«Сьогодні ОФІЦІЙНО тисячолітня пам'ятка археології - УСПЕНСЬКИЙ (Георгіївський) собор (Канів), який останні 20 років НЕЗАКОННО був переданий у приватну власність УПЦ МП, внесено в Державний реєстр речових прав і передано Міністерством культури та соціальних комунікацій України в оперативне управлінняШевченківському національному заповіднику!

Отут особливу подячність хочу скласти свободівцю Юрій Гамалій , який добряче пооббивав пороги різних інстанцій, аби домогтися скасування права власності УПЦ МП на пам'ятку.

Долучився до цього процесу і наш Заповідник (рішення вченої ради, звернення до мінкульту щодо передачі у державну власність та в підпорядкування Заповіднику, реєстрація...).

Респект свідомій частині канівців за підтримку...

На наступному тижні сподіваємося на «мирне» входження в собор. Бо ж 11 грудня комісію з обстеження не впустив о. Юрій, мотивуючи, що їхня митрополія, бачте, «не дала на це благословіння» (відео-репортаж Суспільного див. за посиланням)

Нагадаю, що собор закладено у 1144 р., а збудовано коштом Великого князя київського Всеволода Ольговича.

Пережив він і монголо-татарські погроми Канева, і напади турків і татар... Руйнований і палений, він не раз відбудовувався козацтвом, а у 18 ст. як старий зруйнований храм василіянського чоловічого монастиря, відбудований василіанами.

Відбулася тут 1578 року панахида за страченим у м.Львові гетьманом Іваном Підковою, відспівували тут 20-21 травня 1861 року і тіло Тараса Шевченка....

І сьогодні нарешті стіни Успенського собору мають щемно і радісно здригнутися від українського слова, української молитви.

Мусимо повертати своє з московитських лабет. Бо ж Є ми завжди і будемо!», - зауважила у дописі Валентина Коваленко.

Нагадаємо нещодавно ми  писали про те, що Верховний Суд поставив крапку в подальшій долі пам’ятки національного значення Канівського Успенського собору.