Міністерство культури та соціальних комунікацій передало Успенський собор в оперативне управління Шевченківському національному заповіднику.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію генеральної директорки Шевченківського національного заповідника Валентини Коваленко.
«Сьогодні ОФІЦІЙНО тисячолітня пам'ятка археології - УСПЕНСЬКИЙ (Георгіївський) собор (Канів), який останні 20 років НЕЗАКОННО був переданий у приватну власність УПЦ МП, внесено в Державний реєстр речових прав і передано Міністерством культури та соціальних комунікацій України в оперативне управлінняШевченківському національному заповіднику!
Отут особливу подячність хочу скласти свободівцю Юрій Гамалій , який добряче пооббивав пороги різних інстанцій, аби домогтися скасування права власності УПЦ МП на пам'ятку.
Долучився до цього процесу і наш Заповідник (рішення вченої ради, звернення до мінкульту щодо передачі у державну власність та в підпорядкування Заповіднику, реєстрація...).
Респект свідомій частині канівців за підтримку...
На наступному тижні сподіваємося на «мирне» входження в собор. Бо ж 11 грудня комісію з обстеження не впустив о. Юрій, мотивуючи, що їхня митрополія, бачте, «не дала на це благословіння» (відео-репортаж Суспільного див. за посиланням)
Нагадаю, що собор закладено у 1144 р., а збудовано коштом Великого князя київського Всеволода Ольговича.
Пережив він і монголо-татарські погроми Канева, і напади турків і татар... Руйнований і палений, він не раз відбудовувався козацтвом, а у 18 ст. як старий зруйнований храм василіянського чоловічого монастиря, відбудований василіанами.
Відбулася тут 1578 року панахида за страченим у м.Львові гетьманом Іваном Підковою, відспівували тут 20-21 травня 1861 року і тіло Тараса Шевченка....
І сьогодні нарешті стіни Успенського собору мають щемно і радісно здригнутися від українського слова, української молитви.
Мусимо повертати своє з московитських лабет. Бо ж Є ми завжди і будемо!», - зауважила у дописі Валентина Коваленко.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Верховний Суд поставив крапку в подальшій долі пам’ятки національного значення Канівського Успенського собору.
Коли місцева поліція відкриє кримінальне провадження щодо Ренькаса, Коломійця, Святелика та інших місцевих талановитих – с приводу зловживанням владою та службовим становищем під час завідомо незаконної приватизації собору, передачі земельної ділянки в межах собору ?
Ніколи ?
Начальник місцевої поліції, чимось шалено вмотивований, буде продовжувати сприяти повній деградації місцевого самоврядування , деградації місцевої громади ?
Напевно, – недаремно хлопці гинуть ?
http://kanos.com.ua/iz-24-richnym-vijskovym-oleksandrom-sadovym-poproschayutsya-u-kanivskij-hromadi/
***
Рішення виконавчого комітету Канівської міської ради №397 від 23.10.2003 р.
Про оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна.
https://i.ibb.co/Zx2mzsS/397-page-0001.jpg
2. Дозволити оформити право власності Українській Православній Церкві на будівлю церкви – Канівський Успенський собор в м.Канів по вул.Леніна ,62.
***
Підписи :
Міський голова В.В.Коломієць
В.о.керівника секретаріату В.І.Святелик
***
Погоджено :
Заступник міського голови В.В.Куча
Заступник міського голови головний архітектор І.О.Ренькас
Начальник відділу комунального майна м.Канева В.О.Васильченко
Юрисконсульт В.Л.Обіходь
Підготував інженер БТІ В.І.Цибулько
***
31.10.2003 , через 8-м діб після рішення виконкому, Коломієць В.В. , оперативно видає свідоцтво про право власності на нерухоме майно. (Серія САА № 471742)
https://i.ibb.co/23QcHS0/page-0001.jpg
***
Пропозиція щодо місцевого начальника поліції та місцевої прокуратури.
http://kanos.com.ua/na-vijni-zahynuv-vijskovyj-iz-kaneva-eksdeputat-cherkaskoji-oblrady-oleksandr-ryaboshlyk/
Депутат України Войцехівський, якому член партії “За майбутнє” Ренькас розповів про свою безпосередню причетність до незаконної приватизації пам’ятки археології та історії національного значення, посміхається на тлі Успенського собору та вони публічно заявляють, що вони разом можуть більше.
2021 рік.
https://i.ibb.co/FYYbXLm/photo-2021-10-29-13-50-51.jpg
***
Відео напередодні виборів до Верховної Ради. 2021.
Ренькас та Войцехівський на тлі незаконно приватизованого Успенського собору посміхаючись публічно клянуться , що разом вони можуть більше.
https://youtu.be/Td2PAl5Q-aM?si=s4pGLVEXaIu9nvQ2
***
Листи від Ренькаса напередодні виборів.
Або, – вчитесь, як треба жити.
https://i.ibb.co/hyqsNgW/197-ovk-5-min.jpg
***
Феєрична приймальня феєричного депутата України з феєричним помічником у Каневі.
http://kanos.com.ua/u-kanevi-vidkryly-pryjmalnyu-vitaliya-vojtsehivskoho/#google_vignette
***
Про місцевого професійного любителя Дніпрових садів 2012 Ренькаса та його ключову роль у незаконному наданні землі кооперативу у 2012 році (за оцінкою прокурора вартість землі еквівалентна 625 тис.дол.США ) – за посиланням.
http://kanos.com.ua/politsiyanty-u-lisi-na-kanivschyni-vyyavyly-nasadzhennya-konopel-ta-cholovikiv-yaki-jih-dohlyadaly-video/?doing_wp_cron=1661513788.5295920372009277343750#comment-21205
В чому проблема України ?
– У нас победили подонки.
https://youtube.com/shorts/huQOjAelmdo?feature=share
***
– Зараза должна быть выжжена, до последней раковой клетки.
https://youtube.com/shorts/S9yX8sMmrik?feature=share
***
Надо поломать систему иначе она нас добьёт.
https://youtube.com/shorts/2LSJTDkKnAM?feature=share
Арестович розповідає про дівчинку, яку зґвалтували однокласники, а правоохоронні органи та громада кришувала цей злочин цілий рік.
У Канаві, як на мене, була подібна історія – коли загинула 14-на дівчинка на причалі комунального підприємства Авто-ріка.
Лише у Канаві подібну історію могли зам’яти, ніхто не поніс ніякої відповідальності та місцевий любитель Дніпрових садів 2012 – Ренькас, напевно, вчасно, у тому числі – з цього приводу, за рахунок громади, виписав премію директору комунального підприємства.
А скільки ми подібних історій, які відбуваються у Канаві, не знаємо ?
Докладніше – історія про Прогнімака, або як на місцевому небосхилі зійшла нова місцева зірочка – Труфанов-молодший :
http://kanos.com.ua/politsiya-vidreahuvala-na-porushennya-pravyl-parkuvannya-poblyzu-mahazynu-lyshe-u-chervni-13-vodiji-prytyahnuly-do-vidpovidalnosti-foto/
***
Що цікаво, підписавши рішення № 3-39 від 24.02.2011 р. , міський голова Канева Ніколенко В.В. надав у постійне користування земельну ділянку площею 0,4163 га в м.Канів по вулиці Леніна 62 (під Успенським собором) – ЯКІЙСЬ ІНШІЙ КОНТОРІ –
КИЇВСЬКІЙ МЕТРОПОЛІЇ Української православної церкви.
https://i.ibb.co/yBHm3kV/3-39-page-0001.jpg
Організацію виконання рішення було покладено на начальника управління архітектури та містобудування /Черешнєв Д.М./ , міськрайонне управління Держкомзему у м.Канів та Канівському районі Черкаської області /Миненко В.Б./
***
Для довідки :
Черешнєв Д.М. – це той , який під час кримінальної історії з кооперативом “Дніпрові сади” у 2012 році, перебуваючи на посаді начальника управління архітектури та містобудування , всупереч інтересам державної служби та інтересам громади, вніс завідомо неправдиві відомості про те що, вказана земельна ділянка відповідає Генеральному плану міста Канева, який підписав як службова особа та поставив печатку управління містобудування та архітектури Канівської міської ради, чим висловив своє погодження із змістом висновку та надав йому статусу офіційного документа, що виданий уповноваженої організацією.
І ПРО ЦЕЙ КРИМІНАЛ ЧУДОВО знали – як Ніколенко (2012 рік – міський голова) , так і Ренькас (2012 рік – заступник міського голови , СПІВАВТОР Генерального плану міста Канів)
***
З матеріалів ухвали суду від 14 березня 2014 року, Справа № 697/2561/13-к, номер провадження 1-кп/697/6/2014
(цитую)
“‘….перебуваючи на посаді начальника управління містобудування та архітектури виконкому Канівської міської ради, будучи службовою особою органу місцевого самоврядування, наділеним повноваженнями визначеними «Положенням про управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Канівської міської ради» затверджених рішенням сесії Канівської міської ради від 28.04.2011 р №4-45, являючись державним службовцем дев’ятого рангу умисно, в порушення норм п.3.39 ДБН360-92 Містобудування планування і забудови міських і сільських поселень (затвердженого наказом Держкоммістобудування від 17.04.1992 № 44), достовірно знаючи, що Генеральним планом міста Канів не передбачено розташування кооперативу садово-городнього товариства в Лівобережній промисловій зоні на лівому березі р. Дніпро, склав та видав обслуговуючому кооперативу садово-городнє товариство «Дніпрові сади» висновок № 1 від 22.02.2012, «Щодо відведення земельної ділянки для колективного садівництва в оренду», площею 6,5000 га під розміщення садово-городнього товариства «Дніпрові сади» в який умисно, всупереч інтересам державної служби та інтересам громади, вніс завідомо неправдиві відомості про те що, вказана земельна ділянка відповідає Генеральному плану міста Канева, який підписав як службова особа та поставив печатку управління містобудування та архітектури Канівської міської ради, чим висловив своє погодження із змістом висновку та надав йому статусу офіційного документа, що виданий уповноваженої організацією.
В подальшому, вказаний висновок врахований як позитивний Канівською міською радою при прийнятті рішення № 10-32 від 06.12.2012 р., якого ОКСГТ «Дніпрові сади» незаконно передано в оренду, з правом подальшого викупу, земельну ділянку площею 6,5000 га, що знаходиться в адміністративних межах м. Канева.”
https://reyestr.court.gov.ua/Review/37615650
***
Докладніше про Дніпрові сади – історію у якій місцевий кримінал , на мою думку, кришує та сприяє злочинній діяльності чимось вмотивована місцева поліція.
http://kanos.com.ua/politsiyanty-u-lisi-na-kanivschyni-vyyavyly-nasadzhennya-konopel-ta-cholovikiv-yaki-jih-dohlyadaly-video/?doing_wp_cron=1661513788.5295920372009277343750#comment-21205
14.02.2024
Прокуратура наполягає на поверненні земель державі, на яких розташований Успенський собор.
На вказаній земельній ділянці, площею майже 4200 м2, розташований Успенський собор XII ст., який був визнаний пам’яткою археології республіканського значення та був занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Смілянською окружною прокуратурою встановлено факт порушення вимог чинного законодавства під час передачі у постійне користування Київській митрополії УПЦ земельної ділянки державної власності історико-культурного призначення. Зокрема, змінено цільове призначення земельної ділянки з історико-культурного на землі громадського призначення.
https://chk.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=353087
****
Рішення № 3-39 від 24.02.2011 р. , за підписом місцевого любителя Дніпрових садів 2012 Ніколенко В.В., який надав у постійне користування земельну ділянку площею 0,4163 га в м.Канів по вулиці Леніна 62 (під Успенським собором)
https://i.ibb.co/yBHm3kV/3-39-page-0001.jpg
….
Категорія справи № 925/1107/23: Господарські справи (до 01.01.2019); Захисту права власності; визнання незаконним акта, що порушує право власності.
Державний герб України
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2024 року
м. Київ
https://reyestr.court.gov.ua/Review/121502674
Був недавно в музєє Шевченка і рішив більше не посєщать етот офіс. Колись ето був музєй! Шото мені подсказує шо собор жде та же участь шо і музєй.