Минулими вихідними у Таганчі відбулися святкові заходи із нагоди відзначення Дня села.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сторінки ВО «Черкащани» у Facebook.
Більше трьох сотень жителів та гостей зібралися на святкові заходи з нагоди іменин села на центральній площі. Із привітальним словом до таганчан звернувся голова Канівської райради Олег Лактіонов, який побажав односельцям добра, миру, злагоди і успішного розвитку на перспективу в майбутній ОТГ. Очільник району також передав вітання таганчанам від громадського діяча, керівника соціальних проектів МХП Ірини Ванникової та вручив від неї ціні подарунки Матерям Героїням: Підтопальній Людмилі Василівні, Мозговій Валентині Миколаївні і Дзюбан Тетяні Василівні та подружній парі Губенко Віктору Яковичу і Єлизаветі Тимофіївні які в любові і злагоді живуть 61 рік. Від депутата Черкаської облради (ВО «ЧЕРКАЩАНИ») директора АФ «Заповіт Шевченка» ТОВ «НВФ «Урожай» МХП Володимира Братаніча ціні подарунки отримали: почесний житель села – Дорошенко Василь Іларіонович та довгожителька села – 99-и річна Опришко Олена Кононівна.
На свято завітав і «Лелека», який за програмою БФ «Урожай громаді» «Про підтримку сімей в яких народжуються діти», вручив грошову допомогу молодим матерям в яких народилися діти: Мехеденко Людмилі Василівні та Кириченко Валентині Павлівні.
Та апогеєм і «ізюминкою» свята в селі став виступ вокального дуету «А ми у двох», Заслужених артистів України братів Андрія та Василя Томіленків.
Не залишилися поза увагою і сільська малеча, для них ТОВ «НВФ «Урожай» МХП та БФ «Урожай-громаді» організували забави на надувній гірці, на батуті та безкоштовними смаколиками – «солодкою ватою» і попкорном.
Таганчанський сільський голова Олександр Пождема щиро подякував громаді села, Володимиру Братаніча, Ірині Ванникової, підприємцям та фермерам за допомогу і підтримку в проведені свята для жителів громади.
За традицією, по завершенню святкових заходів, за ініціативи ВО «ЧЕРКАЩАНИ» та фінансовій підтримці ТОВ «НВФ «Урожай» МХП, ТОВ «Петровського» та ПрАТ «Миронівська птахофабрика» МХП усіх присутніх на святі пригостили козацькою кашею, шашликами та випічкою.
Відзначимо, що село Таганча вперше згадується з часів захоплення татаро-монголами в 1239 Канева, і навколишніх місць де знаходились селища біля старовинних лісів. Перші письмові згадки про село відносяться до XII-XIII ст.. Саме слово татарського походження «Таган» - трикутник. Жителі Таганчі брали активну участь у селянських та козацьких повстаннях під проводом Павлюка, Скидана, Гуні в XVI-XVII ст.. У XVIII Таганча стає власністю великої польської шляхти Понятовських. До 1917 року с.Таганча – волосний центр Канівського повіту.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на іменини Литвинця канівський нардеп передав ФАПу комп’ютер.