Нардепи зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт «Про заборону Московського патріархату на території України».

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію «Української правди».

Відповідний законопроєкт зареєстрований на сайті ВР.

Законопроєкт пропонує заборонити «діяльність Московського патріархату – Російської православної церкви та релігійних організацій, які є частиною Російської православної церкви, зокрема, Української православної церкви».

«Свято-Успенська Києво-Печерська лавра, Свято-Успенська Почаївська лавра, Свято-Успенська Святогірська Лавра та інші архітектурні пам’ятки державного значення, що перебувають у власності або користуванні Московського патріархату, переходять у власність держави, а угоди (рішення) про користування скасовуються», – ідеться у проєкті закону.

Також у документі значиться те, що вся без винятку церковна власність заборонених церков «впродовж 48 годин з дня набрання чинності цим законом інвентаризується і націоналізується».

«Релігійні громади, монастирі і духовні навчальні заклади Московського патріархату можуть змінити свою підлеглість впродовж 14 днів з дня набрання чинності цим законом відповідно до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації», – сказано у проєкті закону.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що міський голова звернувся до священнослужителів громади, аби почути їх бачення щодо майбутнього православних церков.