Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України із 6 квітня карантинні обмеження посилені новими заходами.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на Постанову Кабінету Міністрів України.
Згідно з прийнятою Кабміном постановою, з 6 квітня карантин в Україні буде посилено такими заходами:
- залишиться працювати тільки 21 пункт пропуску на державному кордоні,
- вводиться обов’язкова обсервация всіх без винятку осіб, які прибувають в Україну, терміном на 14 днів,
- забороняється пересуватися вулицями більш ніж двом особам за винятком тих, хто супроводжує дітей,
- уряд закликає утриматися від шашликів, прогулянок парками, відвідування масових місць відпочинку на найближчі 3−4 тижні.
- перебування в громадських місцях без одягненої маски або респіратора,
- відвідування спортивних і дитячих майданчиків,
- самовільно залишати місця обсервації,
- перебувати на вулицях без документів, що засвідчують особу,
- переміщатися групою більше двох осіб, крім випадків службової необхідності і супроводу дітей,
- відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон, крім вигулу домашніх собак однією особою і в разі службової необхідності,
- перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків,
- відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, установ і закладів, що надають соціальну допомогу.
Особи, які перетинають державний кордон, піддаються обов’язковій 14-денній обсервації (крім дипломатів, членів міжнародних організацій, водіїв вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських суден, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою особою).
Постановою визначено, що на самоізоляції мають перебувати люди, які хворі на Covid-19, але не потребують госпіталізації, ті, хто з ними контактували, а також люди, старші 60 років. Людей, у яких є підозра на коронавірус, мають реєструвати сімейні лікарі та визначати для них строк самоізоляції. Якщо така людина повідомить неправдиву інформацію про місце своєї самоізоляції, її можуть оштрафувати.
На тих українців, які повернулися з-за кордону, тимчасово окупованих території і анексованого Криму, чекатиме обов’язкова обсервація на два тижні – відповідне рішення Кабмін ухвалив ще 29 березня. Також у обсервацію відправлятимуть тих, хто двічі порушить режим самоізоляції (крім пенсіонерів), та людей, які добровільно на неї погодяться, оскільки не мають можливості самоізолюватися.
Міністерство цифрової трансформації до 5 квітня має розробити електронний сервіс, який дозволить моніторити дотримання режиму самоізоляції та обсервації.
За прогнозами уряду, карантин дозволить зупинити поширення коронавірусу в Україні, тому у кінці квітня Кабмін планує поступово послаблювати карантинні заходи. За словами Дениса Шмигаля, цей процес відбуватиметься у кілька етапів.
«Спершу на роботу підуть люди працездатного віку. Паралельно буде частково відновлюватися рух громадського транспорту. Це дозволить нам з початку травня розпочати рестарт економіки, але це не означатиме послаблення інших карантинних заходів. Обмеження на прогулянки, масові зібрання та інші розваги буде діяти. Усі будуть зобов’язані носити маски та дотримуватися карантину», – сказав він та додав, що для старших людей, студентів та школярів карантин можуть продовжити.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що виконком ухвалив рішення про продовження карантину на канівському ринку.
Як же гарно керувати країною на карантині! Роби що хочеш! Вакцину ждете, що хтось змилостивиться і дасть! Науку вгробили, медицину вхекали, економіку розікрали, боргів, як у собаки бліх, землю даром віддають… Керманичі, мать вашу!
Обмеження, пов’язані з пандемією, набирають обертів: від 6 квітня стало чинним рішення Кабінету Міністрів України про посилення карантинних заходів у зв’язку з поширенням нового коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19.