У природних водах органічні речовини формуються під впливом багатьох факторів: це результат природних біохімічних процесів, а також надходження до води значної кількості промислових та господарсько-побутових стічних вод.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.
Якщо цей показник перевищує 15 МГ О2/дм3, то така вода вважається брудною і потрапляння її до організму людини (під час купання у річці) принесе шкоду.
Як відомо, забруднена органічними речовинами вода може негативно вплинути на печінку, нирки, нервову та імунну систему.
Лабораторією гідрометеослужби у пробах води, відібраних в акваторії м. Черкаси впродовж 2 кварталу були визначені значення біхроматної окислюваності води в межах від 23,0 до 35 мг О2/дм3, тобто перевищено допустиме значення більше, ніж у 1,5 рази.
Також поверхнева вода в акваторії м. Черкаси продовжує бути забруднена важкими металами, фенолами та сполуками азоту вище допустимих норм рибогосподарського призначення.
У порівнянні з 1 кварталом 2019 року у фоновому створі концентрації марганцю зросли у 4 рази і перевищили критерій високого забруднення води – 10 ГДК.
Середні концентрації хрому шестивалентного знаходяться на рівні 4,0 ГДК , фенолів – 3,0 ГДК, азоту нітритного – 1,1 ГДК. залізо загальне – 2,0 ГДК, мідь – 4,0 ГДК, цинк – 1,7 ГДК.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що вода у Дніпрі поблизу Канева бактеріологічно забруднена і перевищує встановлені санітарні норми.