Мешканці Канівщини представили свої проекти у межах конкурсу мікрогрантів «Село: Кроки до розвитку».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби НВФ «Урожай».

Захист бізнес-планів у рамках конкурсу мікрогрантів «Село: Кроки до розвитку» від агроіндустріального холдингу МХП відбувся 19-20 липня в Черкасах.  Понад 50 осіб з Черкаського, Чигиринського, Канівського, Катеринопільського, Городищенського, Корсунь-Шевченківського районів Черкащини презентували конкурсній комісії власні майбутні поекти.  Серед них як уже традиційні, зокрема вирощування елітних сортів малини та полуниці, високоврожайних горіхів, розведення ВРХ, виробництво та реалізація продукції кролівництва, бджільництва,  так і унікальні для сільської місцевості, а саме: вирощування обліпихи та лохини, етномайстерня з виготовлення виробів зі шкіри,  виготовлення сувенірної продукції, крем-меду, вирощування равликів, фундука та трюфеля,  облаштування громадської пральні, організація школи танців та школи розвитку особистості тощо.

Відзначимо,  на Черкащині конкурс мікрогрантів відбувається втретє. Цього року розмір гранту  становитиме до 50 тис. грн.  Серед  54 поданих заявок кошти на реалізацію проекту отримають 25 авторів найвдаліших бізнес-проектів. Бюджет конкурсу цього року становитиме  1 млн 250 тис грн. Крім Черкаської області, конкурс реалізовується в Вінницькій, Тернопільській, Івано-Франківській та Дніпропетровській  областях. 

Цьогоріч програма отримала нагороду в Конкурсі кейсів з корпоративної соціальної відповідальності за внесок у розвиток міст та спільнот у 2017 році.  Конкурс покликаний виявити та підтримати проекти, які матимуть суттєвий вплив на розвиток сільської місцевості та покращення добробуту громадян. Надійними партнерами МХП в цій ініціативі розвитку сільської місцевості стала громадська організація  ЧОГО «Ресурсний центр АНГО» в Черкаській області, яка взяла на себе організацію конкурсу та навчання грантерів.

Один із багатьох учасників проекту – Денис Моручок із Полствина, сюди він  переїхав із Крима. Після окупації півострова не лише не опустив рук, а й зайнявся улюбленою справою, яку хоче згодом перетворити в бізнес.

Денис свого часу отримав травму ноги, утамувати біль від якої допомогли виноградні равлики. Саме їх і планує вирощувати, використовуючи і в лікувальних цілях, і як продукцію для харчування, зокрема, ікру.

«Наприклад, мій друг вилікував равликами шлунок і навіть завдяки цьому уник операції. Їхнє м’ясо не менш корисне, аніж слиз. Адже там багато мінералів, які, зокрема, відновлюють зубну емаль людини. Моя кінцева мета – розробити апарат по механічному збору слизу», - розповідає Денис.

Денис у  цій сфері має 8-річний досвід, тож добре знає, що равликам потрібна тінь. Для захисту від сонця планує виростити  фундук, який у свою чергу слугуватиме і підґрунтям для вирощення трюфеля.

У селі на Канівщині Денис із дружиною купили будинок та ділянку поряд нього, каже, у сільській місцевості хати дуже дешеві, тож на цьому зупинятися не збирається. Вже сьогодні родина має 1,2 га землі, на якій зараз вирощує смородину.

У процесі реалізації проекту, автор планує створити одне робоче місце, готовий передавати свій досвід усім бажаючим, а в межах соціальної складової хоче оздоровити населення та виховувати еко-культуру.

Свій бізнес-план з виготовлення  крем-меду  захищала цього року жителька Бобриці Канівського району і переселенка з Луганщини  Анастасія Конюша. Її родина займається бджільництвом. Часто має залишки меду, який кристалізувався. Ця продукція, за словами Анастасії, не має особливого попиту на ринку. З такого меду за кордоном, пояснює, виготовляють крем-мед з додаванням сухофруктів, спецій, сиропів.

«На спеціальному обладнанні кристалізований мед кілька днів кремують. Гадаю, що у нас крем-мед  матиме попит, бо в Україні вже є виробники, які виготовляють таку продукцію. На Черкащині поки що немає», – розповідає жінка.

МХП на Черкащині представлений кількома підприємствами, серед яких і ТОВ «НВФ «Урожай». Його директор Олександр Воскобойнік розповідає, що на  соціальний розвиток майже 100 сіл області, в яких підприємство веде свою господарську діяльність, цього року буде витрачено приблизно 10 млн грн і зауважує, що додаткові інвестиції, як-от 1 млн 250 тис грн на реалізацію проектів конкурсу мікрогрантів від МХП «Село: Кроки до розвитку», мають заохочувати прогресивну молодь залишатися в селах і працювати в своєму краї, а не шукати кращої долі  по інших світах.

«Наше підприємство прагне до європейських стандартів не лише у виробництві, а й у співпраці з громадами. А оскільки  сьогодні чи не найбільша потреба села  – це поява  нових робочих  місць, то одне із завдань холдингу полягає  насамперед у сприянні розвитку малого бізнесу.   Це очевидно, адже  люди в селах володіють унікальним ресурсом – працьовитістю та наполегливістю, що гарантує розвиток  власної справи, яку сьогодні готовий підтримати агроіндустріальний холдинг МХП», – коментує Олександр Воскобойнік.

Основна мета проекту, як  наголосив радник голови правління МХП Дмитро Камбулов, дати поштовх  розвитку бізнес-ініціатив у сільській місцевості, адже відродження  держави має починатися саме з села.

«Село: Кроки до розвитку» – це можливість розпочати власну справу насамперед активним, ініціативним людям, яким бракує стартового капіталу. МХП якраз і є тим партнером для села, який може допомогти малому бізнесу зрушити з місця взамін на соціальну складову і довготривалий ефект від його діяльності. Оскільки МХП має свої потужності здебільшого в селах, то зацікавлений не лише у розвитку їх інфраструктури, а й у створенні робочих місць. Адже робочі місця – це своєрідне повітря, якого сьогодні так бракує українським селам для того, щоб розпочати дихати на повні груди», – переконаний Дмитро Камбулов.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що 4 проекти із Канівщини перемогли у конкурсі мікрогрантів.