У середу відбулося засідання комісії по розгляду економічного обгрунтування витрат на послуги, які надаються комунальними підприємствами.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Відповідну постійно діючу комісію було створено на виконання розпорядження Канівського міського голови Ігоря Ренькаса 28 лютого ц.р. До неї увійшли: керуючий справами виконкому Володимир Святелик, начальник управління ЖКГ та екології Тетяна Стадник, начальник управління економічного розвитку Олена Жорнова, начальник фінансового управління Галина Карпушенко, начальник юридичного відділу Наталія Лісова та за згодою депутати міської ради Володимир Коржов, Олександр Корнієнко і Віктор Куча.

Цього разу члени комісії розглядали питання наміру Канівського комунального підприємства «Управління ВКГ» здійснити коригування діючих тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Голова комісії, керуючий справами Володимир Святелик повідомив, що до виконавчого комітету надійшлов лист від КП «Управління ВКГ», в якому повідомляється, що діючі тарифи не є економічно-обгрунтованими, у зв’язку зі змінами окремих витрат з причин, що не залежать від підприємства. Відтак, його необхідно підвищувати.

Представники підприємства обгрунтовують необхідність підвищення тарифу: 

-  зростом заробітної плати відповідно до «Закону України про державний бюджет на 2020 рік»;

- коригуванням матеріальних витрат в зв’язку зі зменшенням фактичних цін на пальне та застосуванням коефіцієнту прогнозного індексу цін виробників промислової продукції на 2020 рік до витрат на матеріали та послуги (відповідно до постанови КМУ від 15.05.2019 № 555 (зі змінами));

- коригуванням витрат на амортизацію, в зв’язку з необхідністю приведення їх до фактичних.

Також члени комісії ознайомилися з показниками витрат КП «Управління ВКГ» за березень 2020 року. У документі зазначається, що надходження підприємства склали 2 363,00 тис.грн., а статті витрат (заробітна плата, ЄСВ, електроенергія, ПДВ, пальне, послуги, запчастини та матеріали тощо) у березні обійшлися в 2851,00 тис.грн. Різниця складає 488 тис.грн. (тобто 17%).  

Щоб вирівняти ситуацію тариф планується підвищити загалом на 7%.

«Станом на 1 квітня ц.р. моніторинг тарифів на централізоване водопостачання по Черкаській області показує, що ми на десятому місці. У Ватутіному, Звенигородці, Умані, Корсунь-Шевченківську, Лисянці, Чорнобаї, Тальному, Жашкові та Драбові тариф навіть з урахуванням підвищення буде вищим, ніж канівський», - зауважила начальник управління ЖКГ та екології Т.Стадник.

Комісія одноголосно погодила винести відповідний проект рішення на розгляд виконавчого комітету. До слова, нові тарифи увійдуть в дію через 15 днів після ухвалення рішення. Утім, якщо члени виконкому не підтримають проект рішення, то з міського бюджету прийдеться відшкодовувати підприємству різницю між діючими тарифами на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення та економічно-обгрунтованими витратами на виробництво цих послуг, в середньому 165 тис. грн. щомісячно.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що стало відомо, коли в Україні планують відновити роботу дитячих садочків та громадського транспорту.